24 Dönem POMEM 2500 Kadın Polis Alımı Resmen Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı aynı anda duyuru yayınlayarak 81 şehre alınacak 2.500 bayan polis alımı hakkında bilgi verdi. Alım 700 polis merkezine gerçekleşecek.

Kamu Personeli Alımı 25.03.2019, 21:50
24 Dönem POMEM 2500 Kadın Polis Alımı Resmen Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı ve EGM Emniyet Genel Müdürlüğü ortak duyuru ile 81 şehre 700 polis merkezine yerleştirmek üzere 2.500 bayan polis alımı hakkında bilgi paylaşıldı.

Paylaşılan duyurunun tamamı; İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası”  uygulaması hayata geçirilmiştir.

Bu kapsamda, başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
BUKET AY 2 yıl önce
ÖNLİSANS ALIMIDA OLSUN .
Nuran 2 yıl önce
Önlisansta alım olsun.
Melek 2 yıl önce
Neden lisans ya onlisansta alinmasi gerekmiyor mu?
asya 2 yıl önce
niye bu kadar lisans varken ön lisans alınsın ki? iki yıllık kıytırık bi bölüm kuyan kapıya dayansın ne güzel
Erhan HODALA 2 yıl önce
Renk körü olan arkadaşların durumuna yardımcı olalim
gül 2 yıl önce
Polislik alımlarında yaş genişletilsin
Ummu 2 yıl önce
Yas esnekligi olsun bunda bari boy aranmasin sayin bakanim bizlerin de sesini duyarsiniz insAllah lisans mezunu olarak
Polis meslegi cok isteyen 2 yıl önce
Yas ve boyu esnetin sayin bakanim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın