23. Dönem POMEM Parkuru Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı 23.Dönem POMEM sınavlarına girecek adayların merakla bekledikleri spor parkuru açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 14.11.2018, 23:21
23. Dönem POMEM Parkuru Açıklandı

7 İstasyonlu 72 Metrelik Parkur
Polis olmak isteyen adaylar toplam 72 metreden ve 7 istasyondan oluşan fizik parkuruna tabi tutulacaklar. Parkurda ağırlık kaldırmadan, koşuya pek çok istasyon bulunmaktadır. Tüm istasyonu 40 saniye altında tamamlayan erkek adaylar ile 43 saniye altında tamamlayan kadın adaylar 100 tam puan alacaklardır. Erkekler için 48 kadınlar için 51 saniye en alt sınırdır.

Sınava katılan adaylar başla komutunu müteakiben sıçrama tahtasına geleceklerdir. Burada 5'er defa sağ ve sola zıplayacak olan adayların ayaklarının bitişik olması gereklidir.

Bu etaptan sonra yere konumlandırılmış olan 6 adet lastiğin iç kısımlarına basacak olan adaylar daha sonra ağırlık taşıma aşamasına geçeceklerdir. Erkekler 15 kilodan kadınlar ise 10 kilodan 2 adet ağırlık taşıyacaklardır. Bu aşamayı da başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar sağlık topu aşamasına geçecektir. Burada 3 defa topa dokunarak gel git yapacak olan adaylar ardından da takla atacaklardır. Öne doğru sadece bir defa takla atılması yeterlidir. 

Takladan sonra slalom çubukları dışından slalom yapacak olan adaylar en sonunda engel etabına geçeceklerdir. Burada bir üstten bir alttan geçilecek engel sayısı toplam 4 adettir. Bu engeli de başarıyla geçen adaylar bitiş noktasına gelip parkuru tamamlayacaklardır. Bitiş süresi ise anında öğrenilebilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ayla denge 2 yıl önce
yani öldürseniz daha iyi olacak bu ne kadar zor bir parkur biraz merhamet