2020 Bekçi Alımı! Şartlar ve Gelişmeler Neler

Cumhurbaşkanlığında yapılan toplantıda 2020 bekçi alımı düzenlemesi ele alınarak bekçi alımı şartları ve görevlerinde değişikliğe gidilmektedir. Yeni düzenleme şartları ve detayları haberimizin devamında…

Kamu Personeli Alımı 19.01.2020, 00:01 24.01.2020, 13:36
2020 Bekçi Alımı! Şartlar ve Gelişmeler Neler

Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 10 Ekim 1966 yılı 12322 sayılı resmi gazete kararına göre bekçilerin görev ve yetkileri açıkça yayınlanmıştır. Beştepe toplantısında bekçi alımı ile ilgili şartlar ve yetkiler enine boyuna görüşüldüğü bilgisine yer verildi.

2020 Bekçi alımı yapılmadan mevzuatın yeniden düzenlenmesi ve bu hususta gerekli kanunların çıkartılma hususunda kısa sürede TBMM geleceği bilgisi yer aldı. Buna göre İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile Polis Akademisi Başkanlığı 2020 bekçi alımı mevzuat ve yönetmeliğinde değişiklik için düğmeye basıldığı aktarıldı.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği mevzuatındaki diğer bir değişiklik ise Jandarma mıntıkasında bulunan köylerde de bekçilik alımı yapılmasının önünde açılması için görüş alışverişinde bulunulduğu ve Şehirlerde istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin ilçelerde de istihdam edilmesi için 10 Ekim 1966 yılında çıkarılan bekçilik kanununda değişikliğe gidilerek İl/ilçelerde görevlendirileceği bilgisi yer almaktadır.

2020 Bekçi alımı şartları ve değişikliğe dair kanun, yönetmelik veya kılavuz yayınlanır yayınlanmaz haberimizde yer alacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Saim Gundogdu 1 yıl önce
Özelleşen şeker fab cikartilan guvenlik gorevlilerini degerlendirseler koruma Guvenlik onlisans mznyum yaşim 43 ne ksmu ne özel iş bulamiyorum bekcilige alsalar