2019’un İlk Yarısı Sona Erdi, Bu İlanlar Ne Zaman Yayınlanacak?

2019 yılında KPSS ile yapılacağı vaat edilen çok sayıda alım için beklenen ilanlar halen yayımlanmadı. İlanlar Ne Zaman Yayınlanacak?

Kamu Personeli Alımı 17.06.2019, 18:00 17.06.2019, 20:06
2019’un İlk Yarısı Sona Erdi, Bu İlanlar Ne Zaman Yayınlanacak?

İlgili bakanlar tarafından daha önceden 3 kurum için çok sayıda personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı’na 5 bin, Sağlık Bakanlığı’na 12 bin ve Adalet Bakanlığı 11 bin 78 kamu personel alımı yapılacağı bakanlar tarafından müjde olarak verilmişti. Her 3 alım için de tarih olarak 2019 yılı içerisi gösterilmişti. Alım yapılacağı çok önceden açıklanmasına rağmen, adayların beklediği ilanlar halen gelmedi. Bir türlü ilana çıkılamamış olmasının sebebi tekrarlayan seçim ve bürokrasideki yavaş işleyiş olarak tahmin ediliyor. Ancak uzayan bu süreç adaylarda umutsuzluğa sebep oluyor. 

Adaylar Endişeli

2018 KPSS puanı ile yapılan alımlar oldukça sınırlı sayıdaydı. Bu yüzden atanmak isteyen adaylarda yığılma oldu. Şu anda 3 bakanlığın yapması beklenen alım sayısı 28 bini geçiyor. Bu sayı atanmak için bekleyen adaylarda umuda sebep oluyor. Ancak beklenen ilanının bir türlü yayınlanmaması endişe yaratıyor. Çünkü ilan yayınlandığında 2019 KPSS ile atanmayı bekleyen adaylar da eklenecektir ve her bir adayın atanma şansı azalacaktır. Bu yüzden adaylar bir an önce ilana çıkılmasını bekliyor. Aksi takdirde başvuru yapacak aday sayısı iki katına çıkacaktır. Uzun süredir bu alımları bekleyen atanma şansı da azalacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
SAĞLK VE ADALET 2 yıl önce
Kötülük yapanın ALLAH BİNBİR BELASINI VERSİN...
Ceza infaz mezunu 2 yıl önce
Ne olacağımız belli değil şimdi böyle bir durum da olursa sıkıntı hayırlısı.
Elif 2 yıl önce
Açıklansa neolacak Allah aşkına ya 35 yaş der yada kpss 60 ilkokul mezunu tdmizlikçi istiyor kpss 60 diyor saçmalık
vatandaş 2 yıl önce
Kpss merkez atamadan cok daha fazlası kurumlar tRafindan yapılıyor. Siradan torpili olmayanlarin umudu merkezi atama idi. .ancak onu da bozdular.her murum kafasina göre adam alıyor torpil havaya çıkıyor. Bizim gibi büyük bir güruh da bosuna sinava giriyor.