2019 Yılında THY 8 Bin Personel Alacak

THY, 2019 yılı içerisinde KPSS şartı aramadan 8 bin personel alımı yapacaktır. Personel Sayısı Artmaya Devam Ediyor...

Kamu Personeli Alımı 06.03.2019, 22:14 06.03.2019, 22:17
2019 Yılında THY 8 Bin Personel Alacak

Türk Hava Yolları her geçen gün hizmetlerini arttırıyor. Dolayısıyla da personel sayısı günden güne artıyor. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Avcı THY’nin personel alımı bilgisini açıkladı. Şu anda THY kapsamında 26 bin 739 personelin görev yaptığını belirtti. 2018 yılında yapılan alımlar sayesinde personel sayısı yüzde 11 artış kaydetti. 

Alımlar 2019 yılında da yapılmaya devam edecek. Avcı, 2019 yılı için 8 bin personel alımı kontenjanı ayırdıkları müjdeledi. Böylece THY kadrosu genişlemeye devam edecek. Yapılacak olan alımların 3 bini direk olarak THY bünyesine yapılacak. Kalan 5 bin ise THY iştiraklerine yapılmaya devam edecek. Kadronun 1.100 kişilik kısmı ise Turkish Ground Services için ayrılmıştır. 

Başvurular Ne Zaman Alınacak?
THY’nin 2019 yılı için ayırdığı 8 bin personel alımı için ilanlar yayınlanacaktır. Toplu olarak alım yapılmayacak, ihtiyaca göre ilanlara çıkılacaktır. Bu sebeple başvuru yapmak isteyen adaylar güncel ilanları takip etmelidir. Kendi eğitim durumlarına ve deneyimlerine uygun olan ilanlara başvuru yaparak sürece dahil olabilirler. 

THY tarafından personel alım ilanı yayınlanması halinde sitemizden ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Başvuru süresi, başvuru şekli, başvuru şartları gibi tüm merak ettiklerinizi ilandan öğrenebilirsiniz. Böylece süreyi kaçırmadan başvurunuzu yapabilir ve iş fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Selçuk akbulut 2 yıl önce
Nasıl baş vurulur
Gulay atas latif 2 yıl önce
Orta okul mevzunuyum alt yapi maza satis elamanligi ve kafe karsilama market tecrubelerim varr
ERDAL yamaner 2 yıl önce
Engelli alımı varmı yaş kac olmalı ilkokul varmi ve nereye baş vuracagiz