2019 Milli Savunma Bakanlığı Bando Sınıfı Subay ve Astsubay Asker Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı, yayınladığı ilanda bando sınıfı astsubay ve subay alacağını duyurdu. Bakanlığın Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Alım Faaliyetleri 25-26 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Ayrıca seçim aşaması faaliyetlerinin nasıl yürüteceği de adaylara kılavuzla duyuruldu. İşte Milli Savunma Bakanlığının alacağı bando sınıfı subay ve astsubay alım ilanının duyurusu.

Kamu Personeli Alımı 20.09.2019, 15:53 20.09.2019, 19:59
2019 Milli Savunma Bakanlığı Bando Sınıfı Subay ve Astsubay Asker Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı ihtiyaç halinde dış kaynaktan personel temini sağlamaktadır. Bu yıl da personel alımı yapan Milli Savunma Bakanlığı, seçim aşamasına çağrılan adayların sonuçlarını açıklamıştı. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan tüm adaylar, 25 Eylül 2019 saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunmaları ilan duyurusunda yer alan bir diğer önemli bilgi.

Peki seçim aşamasına çağrılan adaylar hangi aşamalardan geçecek?

Seçim Aşaması Faaliyetleri:

Birinci Gün; Genel Kültür Sınavı, Evrak Kontrol, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ,Fiziki Yeterlilik Testi aşamaları vardır. Birinci gün genel anlamda hem akademik hem de sportif faaliyetler ağırlıklı olup aşamaları yerine getiren adaylar ikinci gün faaliyetlerine geçmektedir. 

İkinci Gün artık bando astsubay ya da subay olabilmek için son aşamadır. Buradaki sonuçlardan sonra istihdam edilecek personellerin puanları belirlenip bir sıralama dahilinde alımlar gerçekleştirilecektir. İkinci gün aşamalarında Mülakat (MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA), Müzik Yeterlilik ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Hava Kuvvetleri Bando ve Merasim K.lığı Kirazlıdere/ANKARA'da yapılacaktır.) Sağlık Kurulu Raporu işlemlerinden oluşmaktadır.

Yayınlanan duyuruda bakanlığın önemli hatırlatmaları da var. Seçim aşamasına katılan adayların yanında cep telefonu bulundurmamaları belirtilirken, sadece öğle yemeğinin bakanlık tarafından karşılacağı ifade ediliyor. 

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Süleyman demir 2 yıl önce
Ben askeriyeye girmek istiyorum nasıl girebilirim
Nadiye aktad 7 ay önce
Işitme engeli 5u yas yer değil malulen emekli olmak istiyorum