2019 KPSS Merkezi Atama Başvuru Şekli ve Ücreti

ÖSYM yapmış olduğu 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sınav kılavuzu yayımlandı. KPSS başvuru şekli ve ücreti nasıl olur. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 09.07.2019, 17:39 09.07.2019, 20:58
2019 KPSS Merkezi Atama Başvuru Şekli ve Ücreti

Milyonlarca adayın ter döktüğü Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2019 yılında yapmış olduğu kamu personeli seçme sınavı başvuru kılavuzları açıklanarak adayların bilgisine sundu.

Peki, adaylar yayımlanan kılavuzda nasıl başvuru yapacaklarını ve ücretlerinin ne kadar olduğunu ayrıca ÖSYM uyarılarının neler olduğuna göz atalım.

KPSS 2019 tercih yapacak adayların dikkat etmesi gereken uyarılar neler. Adaylar başvuru yapacak kadroların koşullarına uyması B gurubu olan bir kadro ile pozisyonda yerleştirilen aday için geçerli olması asabiyle sonradan esas alınan puan ile kamu personeli alımları yerleştirmeleri sırasında başvuruda bulunamayacağı uyarısı ÖSYM tarafından yapılmıştır.

Genel Yönetmelik uyarınca KPSS-2018/2 yerleştirme işlemleri sonrası 2018 KPSS puanı ile bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar atamaları yapılmasa dahi 2018 KPSS puanları ile bu yerleştirme işlemi için tercih yapamayacaklarının bilinmesi gerekiyor.

2019 KPSS tercih başvurusu yapacak adayların tercihlerini 9 ila18 Temmuz 2019 tarihleri ile sınırlı olmak üzere internetten online olarak ÖSYM’ye göndermeleri gerekiyor. İnternetten tercih yapabilme işlemleri için 18 Temmuz 2019 gecesi saat 23:59 son başvuru saati olarak belirlenmiştir. Süre uzatımı yapılmayacaktır.

KPSS 2019 için kılavuzda yer alan usuller ile birlikte başvuru yapacak olan adayların online olarak ÖSYM ödeme butonundan ve kılavuzda yer alan banka ATM’lerinden başvuru ücreti olarak belirlenen 20 TL’yi yatırmaları gerekiyor.

Adaylar için tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatırmaları talep edilmektedir. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ise gerçekleştirmiş oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Mert 2 yıl önce
Hayatımda böyle saçma bir sistem görmedim sınava girersin para tercih yaparsın para
Para 2 yıl önce
Heee çok alan açtınız ya kesin yerleşeceğiz para verelim... herşeye para
Kadriye gamze Göktaş 2 yıl önce
Eğitim sistemi=ye kürküm ye