2 Yeni Şehir İçin Aile Bakanlığı KPSS 60 Puan ile Memur Alıyor

Aile Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere iki farklı şehirde istihdam edilecek olan memur alımları hakkında ilan yayımlandı. Başvurular için 60 KPSS puanı gerekiyor. Detaylar haberde…

Kamu Personeli Alımı 07.08.2019, 17:20 07.08.2019, 19:32
2 Yeni Şehir İçin Aile Bakanlığı KPSS 60 Puan ile Memur Alıyor

Aile Bakanlığınca yayımlanan memur alımı ilanlarından çıkan kontenjanlara odaklanan milyonlarca kamu personeli adayı için beklenen kamu personeli alımı ve memur alımı ilanları yayımlandı. İlanda iki farklı şehir için başvuru açıldı.

Ankara Şereflikoçhisar Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi

Yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre iki şehirden ilki olan Ankara Şereflikoçhisar’da sosyal yardım inceleme görevlisi alımı yapıldığı bilgisi ilgili olan tüm vatandaşların bilgisine sunuldu.

Özel şartlar:

Ankara Şereflikoçhisar’da görevlendirilmek üzere alıma çıkılan ve sosyal yardım inceleme görevlisi unvanı ile detayları verilen istihdam sürecinde başvuru yapacak olan adayların; kamu personeli olabilmek yolunda belirlenen genel şartları haiz olmasının yanı sıra; eğitim kategorisi için 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarında yer alan her bir unvanın iş tanımında açık ibare ile duyurulan bölümlerinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Ayrıca ilgili adayların ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları arandığı ilan edilirken, adayların vakfın bulunduğu ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi gerektiği de belirtildi.

Mersin Silifke Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Alımı

Mersin kentinin Silifke ilçesinde görevlendirilmek üzere Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi Alımı yapılacağına dair bakanlık tarafından bilgilendirilmeler yapıldı ve detaylar ilgili adayları bilgisine sunuldu.

Özel Şartlar:

Büro Görevlisi alımlarına başvuru yapacak olan adayların 18 ile 35 yaş arasında olma şartı aranırken, atanmasına bir engel bulunmayan KPSS P3 puanından 60 puan elde etmiş olan adayların başvuru yapmaları talep edildi.

Ayrıca eğitim alanında; Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi v.b. fakültelerin İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi , Ekonometri, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Kamu Yönetimi bölümlerinin 4 yıllık fakültelerinin birinden mezun olmak şartı arandığı ilan edildi.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımları için başvuru yapacak olan adayların ise; 18 ile 35 yaş aralığında olma şartı aranırken, KPSS P3 puan türünden 60 puan kazanan ve Halkla İlişkiler, İletişim Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyoloji, Psikoloji ve Sosyal Hizmet bölümlerinin 4 yıllık fakültelerinden mezun olunması şartı arandığı ilan edildi.

İlgili ilanlara başvuru yapabilmek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (21)
Hatice Okan 1 yıl önce
2 yıllıklar boşuna mı okumuş oluyor
onlar için hiç kontenjan açılmıyor. Nedenini öğrenebilirmiyim
Ercan 1 yıl önce
2 yıllık mezun olduk bekliyoruz hâlâ 2 yıllık okuyanlar sanki devletin üvey evladı
Necati 1 yıl önce
Iki tane üniversite okuttum hiç biri bir işe giremedi yazık degilmi
Gökhan 1 yıl önce
Bu kamu personel alım duyurusu da boş... Şartları ne olursa olsun alınacaklar belli zaten afedersiniz bir taraflarımızı da yırtsak değişen yok yorum yapmak da boş.
Meryem 1 yıl önce
Kizim ikiyillik lutfen onlarida gorun Allah yarcimcilari olsun is bekliyorlar
Kadriye 1 yıl önce
Yaş sınırını Allahtan korkun boşunamı okumuşlar yazık günah ya onlarıda sevindirin
Şule 1 yıl önce
Artık yeter şu yaş sınırı hakkımı helal etmiyorum
Zehra 1 yıl önce
Buraya yorum yapmak sorunu çözmüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın