17 Bin Kişilik Sağlık Personeli Alımı Güncel İlanı Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı itibari ile iki farklı alım süreciyle tamamlanacak olan yaklaşık 30 bin kişilik sağlık personeli alımı adaylar meraklı bekleyişini sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre 17 bin kişilik alım için güncel kılavuz yayımlanması gerekiyor.

Kamu Personeli Alımı 17.10.2019, 11:40
17 Bin Kişilik Sağlık Personeli Alımı Güncel İlanı Bekleniyor

Türkiye genelinde sağlık personellerinin ve sağlık alanında kamu personel adaylarının istihdam süreçleri hakkında meraklı bekleyişleri devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak bilgilendirmeler için daha önce iki farklı açıklama yapılmıştı.

İlk Alımlar Tamamlandı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülke genelinde yer alan şehir hastaneleri ve sağlık hizmetleri için istihdam edilmek üzere toplamda 29 bin 689 kişilik kontenjan açılacağı bizzat bakanlık tarafından ilan edilmişti. Süreç içerisinde ilk alımlar Ağustos ayında tamamlandı.

İlk alımların tamamlanması ile Ağustos ayından sonraki süreçte son olarak 27 Eylül tarihinde güvenlik soruşturmasını da geçen adayların işlemleri de u hafta itibari ile tamamlanmış olacak. Adaylar ikinci alımlar için beklemede.

İkinci Alımlarda 17 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Toplamda yaklaşık 30 bin kişilik alımın ilk alımının tamamlanmasının ardından, adaylar Bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 17 bin kişilik alımı beklerken; bakan Koca’nın daha önce iki kere yaptığı açıklamada vurguladığı üzere Eylül-Ekim döneminde alımların yapılması bekleniyordu. Önümüzdeki iki hafta içerisinde açıklanması beklenen Sağlık Bakanlığı güncel istihdam ilanını bekleyen adaylar, ilgili sürecin daha da uzamasından endişe ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Emrah 13 ay önce
İş için