16-70 Yaş aralığında 30 Şehride Sınavsız Personel Alımı

İŞKUR tarafından ilan edilen personel alım duyurularında en az ilkokul mezunu olmak kaydı ile 16-70 yaşları arasından personel ve işçi istihdamı yapılacağı duyruldu.

Kamu Personeli Alımı 16.07.2020, 14:11 18.07.2020, 11:50
16-70 Yaş aralığında 30 Şehride Sınavsız Personel Alımı

16-70 Yaş aralığında 30 Şehrizde Sınavsız Personel Alımı

İŞKUR tarafından ilan edilen personel alım duyurularında en az ilkokul mezunu olmak kaydı ile 16-70 yaşları arasından personel ve işçi istihdamı yapılacağı duyruldu.

Mesleki eğitim kurs üzerinden gerçekleştirilen personel alımında adaylar 30 ilimizde bulunan özel şirketlerde görevlendirilmek üzere istihdam edilecek.

İlk önce istihdam edilecek olan kişilere kısa bir kurs verilecek. Kurs boyunca adayların günlük harçlık ödemesi İŞKUR aracılığıyla yapılacak.

SINAVSIZ ALIM

İşbaşı eğitim ve mesleki eğitim kurslarına yapılan personel alımlarında adaylar önce kursa alınacak. İşbaşında kursa alınacak adaylar, başarılı olmaları durumunda kursun sonunda hem iş hem meslek sahibi olmuş olacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan duyuruda alınacak adaylarda aşağıdaki genel şartların arandığına yer verildi:

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

2. 15 yaşını tamamlamış olmak,

3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

4. Emekli olmamak,

5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler."

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izleyerek müracaatını yapması gerekmektedir:

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve kurs başvuru sayfasına buradan gidin.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Sude 10 ay önce
16 yaş ve 70 yaş diyorsunuz 70 yaşındaki kişi den nasıl bir iş verimi alabilirsiniz acaba merak ettim cinden dalga geçer gibi 65 yaşın dakikişiye banka bile kıradi vermiyor kolay kolay30 . 40. 50 yaşındakiler iş bulma sıkıntısı çekerken siz çıkıp 16 ve 70 yaş diyorsunuz çok alem bir toplumuz tamam 16 .70 yaş arası müracaat edebilir de sınır 70 ne iş bu
Ali 10 ay önce
Sizden işistiyom