1457 Adet Uzman Çavuş Alımları Devam Ediyor

Ankara Jandarma Tedarik Merkez Komutanlığınca yapılan ilanla Jandarma Genel Komutanlığına  1457 İlkokul ve ortaokul mezunu lojistik branşında Uzman Çavuş alımı için 29 Kasım 2018 başvurular için son gün..

1457  Adet Uzman Çavuş Alımları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düzenlenen ilanla komutanlık bünyesine Lojistik branşında uzman çavuş ünvanlı kamu personeli alımı yapılacağını alınacak uzman erbaşların sözleşmeli olacağını belirtti. Alınacak Uzman Erbaş sayısı 1.457 adet olup sadece erkekler alınacaktır. Başvurmak isteyen en az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olan.

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamakta olup, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olan, nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olan [01 Ocak 1991 (dahil) - 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar], en az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olan, adayların 8 Kasım 2018 – 29 Kasım 2018 tarihlerinde ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Adayların ön başvurularının internet ortamında alınması sırasında, sistemden kaynaklı yaşanan problemler nedeniyle lisans ve önlisans mezunu olarak başvuru yapan bazı adayların öğrenim belgelerinin yükseköğrenim kurumundan otomatik olarak alınamadığı tespit edildiği, bu durumda olan adayların mezuniyet durumunu gösterir belgelerini sisteme “belge ekle” butonunu kullanmak sureti ile yüklemeleri gerekmektedir.

Ön başvuruları uygun görülen uzman erbaş adaylarının seçimi Jandarma Lojistik Komutanlığının Güvercinlik Ankara adresinde yapılacaktır.

Ön başvuru yapan adaylardan seçme sınavlarına çağrılma öncelikleri ile branşlarına göre kontenjan miktarının beş katına kadar aday sınavlara çağrılacaktır.

Ayrıntılı alım ilan listesini incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 21:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
sonayy
sonayy - 9 ay Önce

Ön basvuruyu naskl yapacaz link yok

Alii
Alii - 9 ay Önce

Nasıl basvurcaz

Kdr
Kdr - 8 ay Önce

Jandarma.gov.tr den personel ogrenci alim basvurulari var ordan

Bekir
Bekir - 8 ay Önce

Uzman çavuş lar mal değil bu devlet için canini hiçe sayan insanlar haber yaparken kelimelerinize dikkat edin adet ne olur

Adem cercikaya
Adem cercikaya - 8 ay Önce

Nasıl başvuru yapacaz

Cumali sertkaya
Cumali sertkaya - 8 ay Önce

Elazığ kovancılar da oturuyorum uzuman erbaş a başvuryorum 05347088914

MehmetAli Arık
MehmetAli Arık - 8 ay Önce

Ben askeriye girmekistiyorum ama yaştan dolayı giremiyor um yaşım 32 ama bu vatana hizmet etmek istiyorum kısmet

Cumali sertkaya
Cumali sertkaya - 8 ay Önce

Ben uzman çavuş olmak istyo rum orta ortaokul bitermişim askerliğim yaptım geldim 2011 de gitim 2012 de telhis aldım