12 Bin Sağlık Personeli Alımında Yeni Açıklama Yapıldı

Bakan Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada 12 bin sağlık personeli ataması yapılacağına yer verildi.

12 Bin Sağlık Personeli Alımında Yeni Açıklama Yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından twitter adresi üzerinden yapılan sağlıkçı camiasına müjde bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan tarafından yapılan açıklamada 2019 yılında toplamda 29 bin 689 kamu personeli ataması yapılacağı belirtildi.

Daha önce yapılan açıklamada 29 bin 689 personel alınacağı bildirilirken ilk merkezi yerleştirmede 12 bin sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Açıklama sonrası Sağlık Bakan Yardımcısı, katıldığı bir programda alımların Haziran ayının son günlerinde yapılacağını ifade etmişti. Yanlız kamu personeli alımları Temmuz ayına ötelendi.

Bakanın yaptığı açıklamalar şu şekildedir.

Bakanlığımızın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık.

İlk etapta 6 bin 835 hemşire, 1.000 Ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi ünvanlar da ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacaktır.

Duyurular bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. 

Şeklinde açıklama yapıldı.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 11:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar arslan
Serdar arslan - 2 hafta Önce

Ben cocuklugundan bu yana insaat dayim 41 yasadim ssk az simdi issizim

Kemal BOZKIR
Kemal BOZKIR - 2 hafta Önce

Nasıl başvuru yapacağız

Rana kayhan
Rana kayhan - 2 hafta Önce

Hemşire yardımcısı yım alım lar nezaman başlıyor ve nasıl baş vuru yapacağız