12 Bin Sağlık Personeli Alımı Ertelendi

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA 12 bin personel alımı ile ilgili katıldığı canlı yayında flaş açıklamalar yaptı. Twitter hesabından alımın bu ay olacağı yönünde yapılan açıklama sonrasında bakan koca alımın bu ay yapılamayacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 08.07.2019, 10:26 08.07.2019, 16:08
12 Bin Sağlık Personeli Alımı Ertelendi

Haber kanalı üzerinden canlı yayında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken. Bu ay yapılacağı duyurulan 12 Bin sağlık kamu personeli alımının bu ay içerisinde yapılamayacağını söyledi.

Bakan Koca şöyle söyledi “Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı şekilde 2019 yılı içinde 29 bin 689 personel alımı yapılacak. Bu yıl içinde bunun ilk etabı olarak 12 bin personel ataması yapılacak. Söz konusu alım Ağustos ayının ilk günlerinde yapılacak."

Bakan Koca alımın gecikmesinin sebebi olarak ise kılavuzu hazırladıklarını ve ÖSYM ye gönderdiklerini, ÖSYM takvimine göre atama tarihi oluşturulduğunu ve atamaların Ağustos ayında yapılacağını söyledi. Bakan kendilerinin hazır olduğunu yalnız ÖSYM nin hazır olmadığını o yüzden ilanın Ağustos ayının ilk günlerinde yapılacağını belirtti. Alım KPSS ile yapılacak.

İKİNCİ ATAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Ağustos ayında yapılacak bu 12 bin kamu personeli alımının ardından 17 bin 689 sağlık personel alımının da Eylül veya Ekim aylarında yapılacağı yönünde açıklama yapıldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Hemşire yardımcısı 2 yıl önce
Ya yeter artık sürekli bir bahane biz atama istiyoruz
Sultan çelik 2 yıl önce
Yeter artık kızım 3 yıldir ftr mezunu alim yok