12 Bin Sağlık Personeli Alım İlanı Yayınlandı

Uzun bir zamandan beri beklenen Sağlık Bakanlığı 12.000 personel alımı ilanı en sonunda yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Ergoterapist, Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Sağlık Teknikeri alımı ayrıntıları haberimizde.

Kamu Personeli Alımı 31.07.2019, 09:03 05.10.2019, 11:08
12 Bin Sağlık Personeli Alım İlanı Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Ergoterapist, Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Sağlık Teknikeri ünvanlı alım ilanı yayınlandı.

İlan içeriğine göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak olup tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.

Başvurular 7 Ağustos 2019 ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Adem yılmaz 2 yıl önce
Yaş şartı kaçtır acaba bilgisi olan varmı liseyi acıtan okuyorum olabilirmiyim
Şule 2 yıl önce
Lütfen yaş sınırı 45 olsun zaten 15/ 20 yıldır fetö den giremedik şimdide yaş deniliyo birde sosyal çalışmacı hangi branşı kapsıyacak (4yıllık işletme fakültesi ve4 yıllık sosyoloji mezunuyum)hayatım okuma ve kurslarda geçti