1.170 Nüfus Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir ay içerisinde 1.170 nüfus memurunun göreve başlayacağını belirtti.

1.170 Nüfus Memuru Alımı Yapılacak

1 Ay İçinde Başlarlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamalarının arasında 1.170 nüfus memuru alımı yapılacağı müjdesi de yer aldı. Bu alımların 1 ay gibi kısa bir süre içinde gerçekleştirileceği de ifade edildi. 

Atama bekleyen memur adayları ise bu müjde ile birlikte heyecanlandı. Ancak Bakan Soylu başkaca bir detay paylaşmadı. 

Bekçiler Hırsızlığı Önledi
Bakan Soylu bekçiler sayesinde hırsızlık vakalarının da azaldığını belirtti. Ankara'dan örnek veren Soylu bir günde gerçekleşen hırsızlık vakasının 30'dan 10'a düştüğünü belirtti. Bu ise bekçilik mesleği için alımların daha da artırılabileceği sinyallerini vermektedir. Genç işsizler de bu alımları sabırsızlıkla beklemektedir.

Bakan Soylu 5 bin polisin trafik şubelerine aktarılacağına da konuşmasında yer verdi. Sürekli olarak dile getirilen ancak uygulanamayan bu konu böylelikle hayata geçirilecek. Öyle ki hali hazırda trafiğe çıkacak 2.800 memurun eğitimleri de tamamlandı.

Bu çalışmalar sayesinde trafikte meydana gelen kural ihlalleri ve trafik kazalarının azaltılması hedefleniyor. Bu da ülkemiz milli gelirine olan etkisini azaltacaktır. Bundan sonra yollarda daha fazla trafik polisi görmeye alışmamız gerekecek. Ayrıca trafik şubelerine alınan personellerin yerine de yeni alımlar yapılması muhtemeldir. Bu da polis olmak isteyenler için son derece önem arz etmektedir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra bulut
Zehra bulut - 10 ay Önce

Nasıl başvuru yapacağız acaba

Naciye AYDEMİR
Naciye AYDEMİR - 10 ay Önce

Is ilanlari var ama basvuru sayfasi olmadigi surece bir ise yaramaz uygulama guzel basvuru sayfasina link eklense harika olur emeginize saglik saygilar...

Kübra Aydın
Kübra Aydın - 10 ay Önce

Bu alım temmuzda başvurup alınacaklar içinmiş. Yeni bir başvuru olmayacakmış.