112 Çağrı Merkezlerine Personeli Alımı Bekleniyor

112 acil çağrı merkezleri birimlerinde büro personeli görevlendirilmek üzere yakın zamanda personel alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 18.12.2020, 10:38 19.12.2020, 11:05
112 Çağrı Merkezlerine Personeli Alımı Bekleniyor

112 Çağrı Merkezlerine Personeli Alımı Bekleniyor

112 acil çağrı merkezleri birimlerinde büro personeli görevlendirilmek üzere yakın zamanda personel alımı gerçekleştirilecek.

112 acil çağrı merkezlerine büro memuru alımı yapılacağı bildirilmişti.

Söz konusu memur alımı ile ilgili geçtiğimiz haftalarda açıklama yapmış olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Maliye ve Hazine Bakanlığı'mızın da uygun görüşü ile sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 112 çağrı merkezlerine personel alınacak.

Arkadaşlarımızla karar vermiş bulunuyoruz. Bunun önemli bir bölümünü acil çağrı hizmet eğitimi görmüş olan okullardan alacağız.

Yani 112 acil çağrı merkezlerini esas itibarıyla değerlendirmek için alıma çıkarken de acil çağrı hizmeti gören okullardan personel alımı gerçekleştireceğiz.

İhtiyacımız olan alanlara göre alım gerçekleşecek. Eğitimini almış olan profesyonel, bu konuda önemli ölçülerde çaba sarf edecek olan bir anlayışı ortaya koyacağız." dedi.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Süleyman Soylu'nun yapmış olduğu açıklamalarının hemen ardından açıklama yapmış olan Bakan Koca, 2021 yılında 112 istasyon sayılarının 2100'e çıkarılacağını açıkladı.

Önümüzdeki haftalarda 260 merkez  2100 olacaktır. Açılacak olan bu merkezler ve mevcut 112 çağrı merkezlerinin personel eksiği ile en az 1000 personel alımı gerçekleştirilmesi bekleniyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 112 görevli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 112 görevli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 112 görevli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 112 görevli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 112 görevli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 112 görevli alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 112 görevli alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 112 görevli alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
Kızım tıbı sekreter bir yere yerleşemedi bizde Allah rızası için yardımcı olun saygılar 4 ay önce
Kızım tıbı sekreter mezunu hiç bir yere yerleşemedi bizde yardımcı olursanız memnun olurum saygılarımla
Ahmet Demir 4 ay önce
Ben lise mezunu ama kardeşlerim küçük babam rihasiz aileme kimse bakmadığı için okulu bırakmak zorunda kaldım şimdi işsizim inşAllah bana da kapınızı açarsınız SAYGILAR
Ömer 4 ay önce
Bu işin 2 yıl okulunu okuyan Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunları var 25 bin kadar. Baskaları umut bağlamasın.
Esra 4 ay önce
Kesinlikle katiliyorum bizim hakkımız ama ortakcilarimiz o kadar çok ki
Hatice ballı 4 ay önce
Kızım sağlık meslek lisesinden mezun oldu bu iş imkanından bizede yardımcı olursanız seviniriz
Hatice ballı 4 ay önce
Kızım sağlık meslek lisesinden mezun oldu bu iş imkanından bizede yardımcı olursanız seviniriz
Fatih 4 ay önce
İstanbul'a doğdum büyüdüm hayatım iş aramak ile geçiyor. Nasıl girebiliriz bu işe?
Tenzile değnek 4 ay önce
Kızım tıbılabırat teknisyen ni evde bir yere yerleşmesine yardım cı olun ne olur çok ihtiyaç cı var hem de biyoloji de okudu
Bilal BALICA 4 ay önce
Ben acil iş arayan bir vatandaş olarak acil yardım istiyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim tlf 05436562291 dört çocuk babasıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın