112 Acil Çağrı Merkezi 1462 Personel Alımı Yapılacaktır

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlarda 112 Acil Çağrı Merkezi birimlerine 1462 Kamu Personel Alımı yapılacağı bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 18.01.2021, 00:01 21.01.2021, 09:14
112 Acil Çağrı Merkezi 1462 Personel Alımı Yapılacaktır

112 Acil Çağrı Merkezi 1462 Personel Alımı Yapılacaktır

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlarda 112 Acil Çağrı Merkezi birimlerine 1462 Kamu Personel Alımı yapılacağı bildirildi.

BAŞVURU BİLGİLERİ

112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru tarihi 25.01.2021 tarihinde başlayacak ve 29.01.2021 tarihinde son bulacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvuru yapmak isteyen kişiler www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan lisans mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na lise mezunları için “2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS(B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıda

https://www.ilan.gov.tr/ilan/722712/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/t-c-icisleri-bakanligi-1-772-sozlesmeli-personel-alacak

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Çağrı Merkezi ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Çağrı Merkezi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Çağrı Merkezi ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Çağrı Merkezi ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Çağrı Merkezi ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Çağrı Merkezi ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Çağrı Merkezi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Çağrı Merkezi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Çağrı Merkezi ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)