10 Şehirde Havaalanlarına Personel Alımı

Devlet hava meydanları müdürlüğü personel alımı yapılabilmesi için iş ilanları yayınlandı. Yayınlanmakta olan personel alımları iş ilanlarında DHMİ havalimanlarında çalıştırılmak üzere 24 adet Asistan Hava Trafik kontrolörü alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 14.02.2021, 14:34 15.02.2021, 13:24
10 Şehirde Havaalanlarına Personel Alımı

10 Şehirde Havaalanlarına Personel Alımı

Devlet hava meydanları müdürlüğü personel alımı yapılabilmesi için iş ilanları yayınlandı. Yayınlanmakta olan personel alımları iş ilanlarında DHMİ havalimanlarında çalıştırılmak üzere 24 adet Asistan Hava Trafik kontrolörü alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

DHMİ Hava Trafik kontrolörü alımı ilanı başvuru tarihi 08.02.2021 tarihinde başlayacak ve 26.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru işlemi yapmak isteyen adayların http://isbasvuru.dhmi.gov.tr internet sitesinden başvurmaları gerekiyor.

Başvuru yapacak olan tüm adayların talep edilmiş olan bütün belgeleri sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmekte.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Havalimanı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Havalimanı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Havalimanı ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Havalimanı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Havalimanı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Havalimanı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Havalimanı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Havalimanı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Havalimanı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Havalimanı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Havalimanı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Havalimanı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Havalimanı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Havalimanı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Havalimanı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Havalimanı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Gülseren 3 ay önce
Yetmiş puan şartı her alımda yazık ünüversite bitirip ekmek parası kazanacagım diye özel işlerde çalışmaya mecbur olan gençlere kapseseye girmeye fırsatı olmayan evine ekmek götürebilmek için çabalayan otuzunu geçmiş gençlere yetmiş puanı dersaneye gidebilen paralı gençler alabiliyor parasızlarda böyle ortada kalılıyor yetmiş puan demek parası olan düdügü çalar demek bune yazık yoklu ailelerin çocuklarına
Bilal Demirhan 3 ay önce
70puanı alan herkesi alıyorlar ya zaten