10 Bin Polis Alımı Yapılması Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde görevlendirilmek üzere polis alımı işlemleri hakkında önemli bir açıklama geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi kaynaklarından alınan bilgilere göre 2021 yılları içerisinde 10 binden fazla polis alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 27.10.2020, 11:27 29.10.2020, 00:08
10 Bin Polis Alımı Yapılması Bekleniyor

10 Bin Polis Alımı Yapılması Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde görevlendirilmek üzere polis alımı işlemleri hakkında önemli bir açıklama geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi kaynaklarından alınan bilgilere göre 2021 yılları içerisinde 10 binden fazla polis alımı gerçekleştirileceği bildirildi.

2021 yılları içerisinde polis alımı yapılacağına dair açıklama geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde geçtiğimiz günlerde başlamış olan ve bu hafta içerisinde komisyonlarda devam edecek olan bütçe görüşmelerinde, 2021 yılı personel alımları konusu da konuşuldu ve devlet birimlerine önümüzdeki yıllarda yapılacak olan personel alımlarının sayısı hakkında bilgi açıklandı.

DEVLETE 100 BİNDEN FAZLA PERSONEL ALINACAK

Yeni Ekonomi Programı açıklamalarından önce bütçeye 35 bin personel alımı yapılacağı bildirilmişti. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 2021 yılı bütçe görüşmelerinde ise 65 bin kişinin daha devlet birimlerinde görevlendirilmesinin planlandığı açıklandı. Bunların toplamı olarak 2021 yılları içinde devlet birimlerine 100 binden fazla personel alımının yapılması planlanıyor.

İSTENİLEN BELGELER

1. Polis alımı ilanına başvuracak kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Polis alımı ilanına başvuracak kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Polis alımı ilanına başvuracak kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Polis alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Polis alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. B Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

8. Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

9. Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

10. Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. Polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. Polis alımı ilanına başvuracak kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. Polis alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5. Polis alımı ilanına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. Polis alımı ilanına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)