10 Bin Polis Alımı Başvuru Detayları

23. Dönem POMEM 10 Bin polis memuru alımları 1 Ekim Pazartesi günü itibariyle başladı. Peki başvurular nasıl, ne zamana ve nereye yapılacaktır? Önlisans ve lisans başvuru linki haber sonuna yerleştirilmiştir.

Kamu Personeli Alımı 01.10.2018, 21:36 01.10.2018, 21:37
10 Bin Polis Alımı Başvuru Detayları

POMEM 10 Bin Polis alımı başvuruları online bir şekilde yapılmaktadır. Başvuracak adaylar için önlisans ve lisans başvuru linki eklenmiştir. E Devlet şifresine sahip herkes başvurusunu kolaylıkla yapabilir. Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru bağlantısına yönlendirilecek olan adaylar gerekli bilgileri doldurduktan sonra ön başvurularını tamamlamış olacaklardır. Başvurular 14 Ekim tarihine kadar yapılabilecek. Daha sonra başvuru sonuçları açıklanacak ve adayların ne zaman mülakata girecekleri belirlenmiş olacak.

23. Dönem POMEM alımları kapsamında toplam 10 bin polis memuru alınacak. Adaylardan 8 bini lisans mezunları arasından 2 bini ise ön lisans mezunları arasından alınacak. Başvurucuların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Lisans mezunlarının P3 puan türünden en az 60, ön lisans mezunlarının ise 70 puan almaları gereklidir.

Adayların 30 yaşından gün almamış olmaları gereklidir. Mahkeme kararı ile yaş değiştirmelerde ise önceki yaş dikkate alınacaktır.  Kadın adaylar için 162 cm boy sınırı belirlenirken erkek adaylarda bu sınır 167 cm olarak belirlendi.

Başvuruda bulunacak adaylar detaylı bir sağlık taramasından geçirilecektir. Yönetmelikte yer alan hükümlere uymayan kimseler elenecektir. Tüm aşamaları geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak ve olumlu olması durumunda kişinin adaylığı kabul edilecektir. Aksi takdirde kişi aday olamayacak ve bu karara karşı idare mahkemesine başvurabilecektir.

Önlisans mezunları başvuru için tıklayınız. Lisans mezunları başvuru için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)