Türk Patent ve Marka Kurumu 10 Uzman Yardımcısı Alıyor

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılan ilanla 10 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı ünvanlı kamu personeli alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 26.12.2018, 19:47 26.12.2018, 20:43
Türk Patent ve Marka Kurumu 10 Uzman Yardımcısı Alıyor

Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı ünvanı ile kamu personeli alımları için adayların KPSSP1 puan türünden en az 80 puan ve YDS taban puanının en az 70 olması gerekmektedir.

Türk Patent ve Marka Kurumu uzman yardımcısı personel alımlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşıyan, en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Makine Mühendisliği bölümünden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olan.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; (A) grubu kadrolar için 2017 - 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS)  belirtilen KPSSP1 puan türünde en asgari 80 puanı YDS den en az 70 puan almış olmak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak şartları bulunmaktadır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar tarafından26 Aralık 2018 ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde elektronik ortamda kurumun resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak yapacaklardır.

İlanı incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Erol ada 2 yıl önce
İ ş arıyorum