Toplu Sözleşme İle Verilen %45 Zammı Diğer Kamu İşçileri İstiyor

Taşeron Kamu işçileri tarafından imzalanan 1. Toplu sözleşme kapsamında verilen %45 zam, diğer bütün işçiler tarafından da talep ediliyor.

KAMU İŞÇİSİ 31.05.2019, 23:15
Toplu Sözleşme İle Verilen %45 Zammı Diğer Kamu İşçileri İstiyor

Taşerona Yüzde 45 Zam
Taşerona kadro kapsamında yapılan düzenlemeler ile taşeronlar için toplu sözleşme yapılmıştı. Zamlar da bu sözleşme ile belirlenecekti. 1. Toplu sözleşme ile ilk zam yapıldı ve taşeron işçiler yüzde 45 zam aldı. Ancak bu durumu öğrenen diğer tüm işçiler aynı zammın kendilerine de yapılmasını istiyor. KİT çalışanları da dahil olmak üzere tüm çalışanlar eşit haklardan yararlanmak istiyor. 

Ulaşımpark A.Ş. 1. Toplu iş sözleşmesi ile yüzde 45 zam verildi. Kocaeli büyükşehir Belediye başkanı doç. Dr. Talha büyükakın ile Türk-iş genel başkanı Ergün Atalay arasında bu sözleşme imzalandı. Sözleşme Plaj yolu garajında imzalandı. Sözleşme ile Ulaşımpark A.Ş.’de çalışan taşeron işçiler kapsama dahil edildi. Sözleşmenin imzalandığı törene işçiler ve aileleri de katılım sağladı. Sözleşmenin imzalanması ile önümüzdeki ay maaşlar zamlı yatacak ev bayram ikramiyesi de ödenecek. Ayrıca 5 aylık sendika aidatı da alınmayacaktır. 2 yıl için karşılıklı anlaşma sağlandı. Bu kapsamda ilk sene %45, ikinci sene ise %12 zam yapılacaktır. 

İşte bu zammın diğer tüm işçilere yapılması beklentisi doğdu. Asgari ücretle geçinin kamu işçileri için en ufak bir zam dahi önemli iken, % 45 zam beklentisi müjde mahiyetinde olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)