Taşeron İşçiye 2020 Zammı

2020 yılı itibariyle taşeron işçiye ne kadar oranda bir zam geleceği yönünde merakın olduğu söylenebilir.

KAMU İŞÇİSİ 25.11.2019, 22:00
Taşeron İşçiye 2020 Zammı

Milyonlarca taşeron işçisini yakından ilgilendiren son derece önemli konulardan birisi de 2020 yılında ne kadar zam yapılacağı diyebiliriz. Bakıldığı zaman taşeron işçilerde geçen senenin nisan ayı itibariyle kadroya alınmış oldukları net şekilde görülüyor. Geçen sene kadroya alınan taşeron işçilere de bir zam gelecek mi merak edilen konulardan biri olmayı başarıyor.

Geçen yıl tam tamına 900 bin kişi kadroya alınmıştı. Kadroya alınan taşeron işçilerde çok büyük sevinç gösterilerinde bulunmuştu. Kadroya alınan taşeron işçilerin aldıkları zam oranının ise yüzde 4 civarındaydı. 

2020 Ocak Ayında Zam Geliyor 

Taşeron işçilere 2020 Ocak ayı itibariyle yeni bir zam geleceği yönünde söylentiler mevcut. Geçen sene aldıkları yüzde 4 oranında ki zam, 2020 yılı içerisinde de aynı şekilde verilmeye devam edilmiş olacak. Temmuz ayında gerçekleşecek olan yeni bir zam içinde Haziran ayı itibariyle de bir toplantı yapılmaya devam edilmiş olacak.

Yapılacak olan toplantı sonrasında da taşeron işçilerin alacakları maaşlarla ilgili olarak bir netlik kazanılmaya da devam edilmiş olacak. Aynı zamanda kurumlarda çalışan taşeron işçiler için ise asgari oranında bir zammın gelmesi yönünde söylentiler mevcut. Fakat tam olarak bir netlik kazanmış değil. Ocak 2020 yılı itibariyle netlik kazanması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@