Taşeron İşçiler Memur ‘mu Oluyor! Son Karar TBMM’nin

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan Kanuna göre taşeron işçilere memur olma kapısı aralanıyor. TBMM kanun teklifini onaylarsa kamu kurum ve kuruluşlarda hali hazırda çalışan taşeron işçiler kadrolu memur olarak atanacaklar. Tüm detaylarıyla…

KAMU İŞÇİSİ 02.06.2019, 01:16
Taşeron İşçiler Memur ‘mu Oluyor! Son Karar TBMM’nin

İşçi ve Taşeron çalışanları memur olabilmesi yasa önerisi TBMM’ye verildi. Kanun önerisine göre çalışanların memur kadrolarına atanma hakkı getirilmesi istendi. Önerinin yasalaşması vaziyetinde taşeronlar ve işçiler memur kadrolarına atanmanın yolu açılacak.

Kamu personeline '3600 ek gösterge' verilmesi ve EYT mağdurlarına erken emeklilik hakkı sağlanmasına ait önerilerin hemen peşinden MHP'den bir öneri de belediyedeki çalışan geçici işçiler için geldi. MHP Ankara Milletvekili Erkah Haberal, Belediyelerde çalışan geçici işçilerinin memuriyet kadrosuna geçirilmesi için yasa teklifi verdi.

Daha önce Milletvekili Erkah Haberal aynı konuda öneri vermiş ancak bu öneri kadük olmuştu.

Haberal Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na bir arzuhal vererek teklifinin yenilenmesini istedi. Yeni dönemde, MHP'nin mevzubahis önerinin yasalaşması için gayret harcaması bekleniyor. Önerinin yenilenmesi kadro sürecinde belediyeler bünyesinde oluşturulan şirketlere geçirilen binlerce taşeron işçinin yine umutlanmasına kapı araladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ayvaz 2 yıl önce
K.İ.T ler sene olacak 10 sene taşoren çalıştık bir umut dedik havalimaları en kırıtik yer olan dünya ya açılan kapılar arkasında taşören olarak K.İ.T. olarak kaldık. Hakmı adaletmi ALLAH kerim genede...