Sağlık Bakanlığı Kendi Kamu İşçisi Taşeronlarına Zam Müjdesi

Sağlık Bakanlığı iş sözleşmesine göre Ekim ayından itibaren uhdesinde bulunan kamu işçisi taşeronlarına zam müjdesi verdi. Bakanlıklarda, kurum ve kuruluşlarda kamu işçisi taşeronların maaşlarına zam umudumu oldu. İşte detaylarıyla haberimizde…

KAMU İŞÇİSİ 09.10.2019, 18:40 14.10.2019, 15:55
Sağlık Bakanlığı Kendi Kamu İşçisi Taşeronlarına Zam Müjdesi

Kamu İşçisi taşeronların 2018 yılı maaşlarındaki erime ve maaş zamlarının alınmamasından dolayı Türkiye genelinde farklı kurum ve kuruluşlarda görev alan taşeron işçiler mağduriyet yaşamaktadır. Kamu işçisi taşeronlara birçok kurum ve kuruluş maaşlarda iyileşmeler yapmış olsa da bazı kurum ve kuruluşlarda asgari ücret veya altında maaş almaya devam etmektedir.

Taşeron işçiler iş sözleşmeleri yenilenirken Sağlık Bakanlığı tarafından %4’lük zam yaptığını duyurdu. Sağlık Bakanlığı uhdesinde görev yapan kamu işçisi taşeronlar Ekim 2019 tarihinde alacağı maaşlara yansıtılacağı açıklanmıştır. Sağlık Bakanlığı uhdesinde kamu işçisi olarak çalışan taşeron işçileri için aşağıda sürekli işçi ücret zammı ve iş sözleşmesi resimli olarak bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı uhdesinde kamu işçisi olarak görev alan taşeronların maaş zammından faydalanabilmesi için (02.01.2019)  tarihinden sonra İŞKUR vasıtasıyla işe alınanlara zam yapılmıştır. Kadroya geçen kamu işçisi taşeronlara zam yansıtılmayacaktır.
Kamu işçisi taşeron haberlerimizin detayına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Nenjla 2 yıl önce
4 aralik sonrasi kapsam disi kalanlar icin bir acikla gelmeyecek mi ne zaman resmi gazetede yayinlanacak. Sayin Bakanimiz bunun mujdesini verecek diye bekliyoruz. Yil 2020 oldu.
Faruk 2 yıl önce
Gine ne kelime oyunu yapıp milleti kandırıyorsunuz. Sizin verdiğiniz kadrodaki zamla kaç kişi çalışıyor. Milleti kandırmayın artık.
Murat 2 yıl önce
696 KHK ile kadroya geçene zam yok işkur aracılığı ile alınan işçilere zam var.
Muhammed 2 yıl önce
%70 mağduru işçilere kadro.. Asıl işi yapmamıza rağmen kadro alamadık artık kadro istiyoruz
Songul ozdogan 2 yıl önce
Sade saglik bakanlgi olmamasi lazim benim ablamda saglik bakaliginda calisiyo ben adalet bakanliginda ayni maasi aliyoruz ozaman bipzimkide yanlis hesaplandi
ali 2 yıl önce
4 aralık 2 nisan arası çalışıp kapsam dışı kalanlar kadroya alınmalı bu haksızlık giderilmeli