Milyonlarca Kamu İşçisine Büyük Müjde!

Taşeron olarak çalıştıkları şirketlerden sözleşmeleri yapılarak kadroya geçen sürekli işçi ve kamu işçileri adına ödemeleri yapılan tediye ikramiyesinin yeni taksitinin ne zaman yapılacağı açıklandı. Taşeron İşçilere 1394 TL tutarında ikramiye ödemesi yapılacak .

Kamu İşçi Alımı 14.07.2020, 09:11 17.07.2020, 15:06
Milyonlarca Kamu İşçisine Büyük Müjde!

Milyonlarca Kamu İşçisine Büyük Müjde!

Taşeron olarak çalıştıkları şirketlerden sözleşmeleri yapılarak kadroya geçen sürekli işçi ve kamu işçileri adına ödemeleri yapılan tediye ikramiyesinin yeni taksitinin ne zaman yapılacağı açıklandı. Taşeron İşçilere 1394 TL tutarında ikramiye ödemesi yapılacak .

Cumhurbaşkanı tarafından 11 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de açıklanan Cumhurbaşkanı kararına göre kamu çalışanları adına verilen tediye ikramiye ödemelerinin ilk taksiti 27 Temmuzda, ikinci taksiti ise 14 Aralık tarihinde yapılacak. 
Bu karar 11 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Taşeron işçilere Her yıl 4 taksit şeklinde yapılan tediye ödemelerinin ilk taksiti 31 Ocak, 2. taksiti 22 Mayısta ödendikten sonra üçüncü ve dördüncü taksit ne zaman olacak diye merak ile bekleniyordu.

Bayram öncesi işçiler içi müjdeli haber Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan karar ile açıklandı. Taşeron İşçilere verilen tediye ödemelerinin 3. ve 4. taksitleri 27 Temmuz ve 14 Aralık tarihlerinde ödenecektir.

11 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete’de  yayımlanan 2752 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı aşağıdaki gibidir;

/7/1956 tarihli ve 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere, anılan Kanunun 3 öncü maddesine göre 2020 yılında verilecek ilave tediyenin birinci yarısının 27/7/2020, diğer yarısının 14/12/2020 tarihinde ödenmesine; 6772 sayılı Kanunun 3 üncü ve 4 üncü maddeleri gereğince karar verilmiştir.

İLAVE TEDİYE NEDİR? 

6772 sayılı kanun kapsamında kamu işçilerine yılda 52 günlük ilave tediye ödeneceği hüküm altına alınmıştır. İlave tediye kanunla güvence altına alınmış bir haktır ve bütün kamu işçileri bu haktan yararlanmaktadır. Genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde kadroya geçen işçilere, ayrı bir tüzel kişiliği bulunmaksızın devlet tüzel kişiliği içerisinde yer alan genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerine ait olan kurumlarda kadroya geçen işçilere yılda 52 günlük tediye ödenmesi gerekmektedir.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (40)
Hakkı olmayan 4dli 2 yıl önce
Taşeron işçi olarak anılmak istemiyoruz bu süreçten sonra. Evet olurken çok mutlu oluyoruz ama sürekli vergi dilimine giriyor aldığımız maaş olsun tediye olsun hatta bayram harçlığı olarak verilen 75 tl bile!!! Yazık değilmi? Brüt maaş ile net maaş arasında ki fark inanın uçurum gibi. Sosyal ve özlük haklarımız da ciddiye alınmalı. Çünkü sorun haline geldi ve ciddi boyutlara ulaştı. Kimse bunlardan bahsetmiyor ve umursamıyor. En önemli konular sümen altına atılıyor. Biz yalancı kadrodan kurtulmak istiyoruz. Idarecilere ve yalaka memurlarına yem olmaktan istemiyoruz. Samsun çocuk destek merkezi müdürlüğü
sk 2 yıl önce
Bende artık gazete haberlerinde taşeron işçi yazısından sıkıldım çalıştığım ortamda şirket personeli bizden çok maaş alıyor helal hoşda olsun birşey dediğimiz yok ama sonuçta kadroya geçtiysek bu maaş olmamalı toplu sözleşme de de birşey çıkmazsa ise vay halimize çıkacagınıda sanmıyanlardanım
Muharrem 2 yıl önce
Türkiye de ilk leri yaşayan işçi kesimi olarak ilk olarak kazanılmış hakkımız olan yüzdelik dilimlerimiz gasp edildi bizden snra işe girenler bizden fazla maaş aldılar enfilasyonun altında yapılan zamlarda malesef vergilere yetmedi daha ne söylenebilir ki
Gariban 2 yıl önce
Halen devam etmekte olan ve hakkaniyet altinda versiginiz tediyeyi neden diger kurumlarda calisan arkadaslar yararlanamiyor %70 nedensiz bir sey icin geride kalanlari biraktiniz ayni kurumda asil isi yapan uvey ama sirkete gecirilen arkadas ise yatmaya devam etsin artik bitsin bu sistem sirket isi birilerinin cepleri dolmasin hakkimi ona vermeyin helal etmiyorum her kurusunu yazik borc batak icinde cocugunuza her aksam ne alabilirim dusuncesi icinde yasamaktan gormedikleriniz gorenler belki birgun bildirir is isten gecmeden belediye kurumlari uvey degildir asil is kollari yerim degildir 2023!
Ahmet 2 yıl önce
Artık şu taşıtından kurtulmak özlük haklarımıza kavuşmak istiyoruz lisans mezunu olan arkadaşlar var temizlik personeli olarak çalışıyor nolur artık liyakat olsun herkes hak ettiği yerde çalışsın görevde yükselme tayin ve maaşlarda iyileşme istiyoruz.bizleri egolu memurlara yem etmeyin.
Haydar 2 yıl önce
Okullarda çalışan tasarona ikramiye varmi
Hasan huseyın özer 2 yıl önce
Belediye taşeronları bu haktan hiç faydalanıyor. Onlar üvey evlat yada Yunanistan vatandaşı. Allah büyük bizimde konuşacağımız gün gelir.
Seyfi Coşkun 2 yıl önce
Ben millî eğitim den bı okulda geçici işçi olarak çalışmaktayım işimiz Ağustos 22 ye kadar askıya alındı temmuz 27 ndeki tediye ödemesi alabilecekmiyiz
Bit 2 yıl önce
Belediye işçisini kandırdınız az kaldı????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Kamu Personeli Alımı