Meclisten Taşeronda Kalanlara Kadro Çağrısı! EYT Son dakika

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda sıcak anlar. CHP Niğde Milletvekili Gürer, kamu işçisi taşeronların haklarına değinerek vaatlerinizi yerine getirin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve kamu işçisi taşeronlar kadro dışı kalanlar, emeklilik, doğum borçlanması, geçici mevsimlik işçilere kadro verilmesi gibi…

KAMU İŞÇİSİ 10.10.2019, 14:11 12.07.2020, 16:07
Meclisten Taşeronda Kalanlara Kadro Çağrısı! EYT Son dakika

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bakanlıklarda, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve diğer bakanlıklar olmak üzere kadro beklentisi olan kamuda hizmet veren çırak, stajyer, geçici mevsimlik işçi taşeronların bir an önce kamu işçisi kadrosuna alınmasını ve vaatlerin yerine getirilmesini istedi.

Milletvekili Gürer bunun yanı her gün yeni bir zam ile uyandıklarını belirterek, işsizliğin hat safalara ulaştığını, doğalgaz zammı, elektrik zammı, yakıta zam, gıdaya zam, sanayici, esnaf, işçi, emekli, memur, çiftçi yapılan zamların altında ezilmekte. İktidarın çözüm üretme gibi bir derdi bulunmamakta olup çözüm üretmemekte, dedi.

Konuşmalarına devam eden Milletvekili Gürer, EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR haklı taleplerini dile getiren bu vatandaşlarımıza bir an önce yasalar ve kanunlar çıkartarak 4447 sayılı kanun ile ellerinden aldığınız haklarını pirim ve günün dolduran vatandaşlarımızı emekli olunmalarını sağlamanız gerekmektedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gürer Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak’a tepki göstererek (EYT) gündemimizde yok twitini nasıl atarsınız, Cumhurbaşkanı Danışmanı aracılığıyla görevlendirme yapmış olmasına rağmen Bakanın haberi yok bu nasıl bir iş, Ak Partinin tavrı beklenmekte, tek adam deniliyorsa tek tek konuşun demiyor vatandaş’ açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Typ okul 2 yıl önce
Okulda typ olarak çalışıyorum 32 sınıflık ve koca bir koludor 5 tuvalet 4 idare benim bölümlerim ve ıskurdan bu koca okullara iki kişi verildi çok zor şartlarda çalışıyoruz çalışmak zorundayız ne olur bu yıl bize kadro veya sureklilik verin onca insan bu umudu bekliyor sesimize ses olun bizde bu zor şartlarda sevinelim eşimiz çocuklarımız sevinsin saygilar
Typ güvenlik 2 yıl önce
Okul güvenlik lere kadro