Kamu İşçisi Taşeronlar İsyan Etti! Zam Talepleri Karşılanmalı

Kamu kurum ve kuruluşlarında kamu işçisi taşeron işçilerin haklı isyanı devam ediyor. Birçok kurumda kamu işçisi olarak görev yapan taşeronlar maaşlarının düşük olduğunu ve zam taleplerine hükümetin bu anlamda adım atması gerektiği yönünde açıklamalar gelmekte. Kamu işçisi taşeronların haklı talepleri…

KAMU İŞÇİSİ 20.09.2019, 00:01 22.09.2019, 09:47
Kamu İşçisi Taşeronlar İsyan Etti! Zam Talepleri Karşılanmalı

Kamu işçisi taşeronlar kamu kurum ve kuruluşlarında birçok branşta çalıştırılmakta, adeta kurumların bel kemiği durumuna gelen ancak hizmetlerinin karşılığını alamadıklarını ifade eden kamu işçi taşeron sendikaları tarafından her platformda dillendirilen ancak bazı kurum ve kuruluşların ses vererek kamu işçisinin yanında olduklarını görüyor ve yazıyoruz. Örneğin bazı belediyeler kamu işçisi taşeronlara %40 veya %50’a kadar sevindirici haberleri aktarıyoruz.

KAMU İŞÇİSİ TAŞERONLARIN ZAM ÇIKIŞI

Adana ilinde TEMSA şirketinde otomobil üretim fabrikasında yaşanan olaylar ile sendika yetkililerini karşı karışa getirmiştir. Kamu işçileri artık bıçak kemiğe dayandı, her şeye zam ancak taşerona gelince zam yok, krizden en çok biz etkileniyoruz maaşlarımız zamların karşısında iki kat eridiklerini ifade etmektedirler.

Taşeronların iş sözleşme süreçlerinde ( Özçelik-İş Türk Metal) sendikalarının ayrı ayrı zam taslağı hazırladıklarını ancak bu taslağı birleştirerek taslak halinde teklif edeceklerini açıklamalarına rağmen haklarının zayi olduğunu ve bu şekilde netice alamadıklarını açıkladılar.

Zam taslağı hazırlayan Türk Metalsen taslağında %20 zam talebi olurken, Birleşik Metal-İş sendikasının taslağında taşeronlara %34 zam talebinde bulunmuştu. Ancak bunlar yaşanırken taşeronların hedefindeki Özçelik-iş sendikasından yazılı ve basılı yayın organlarına her hangi bir şekilde açıklama gelmedi.

Taşeron işçilerin özelden kamu kurumlarına aktarımları zaman kaybedilmeden yapılmalı, sosyal hakları ve talep edilen maaş zamları verilmeli diyen sendika yetkilileri bunu siz değerli yazılı ve görsel yayın organlarıyla resmi makamlara sesimizi duyurabiliriz, dedi.

Taşeron işçilerin hak, özgürlük ve sosyal adalet ilkesinde insanca yaşamak ve hak ettiğimiz maaşlarımıza zam yüzdeliğimizi almak adına yazılı ve görsel basın yayın organlarımıza çok iş düşüyor, derdimizi hükümetin duymasını sağlayacak olan sizlersiniz diyerekten ekleyen sendika yöneticileri TAŞERON MAAŞINA ZAM en az %40 olmalı diyerekten açıklama yaptı. Son dakika kamu işçisi güncel haberleri olarak bulabilirsiniz.

Kamu işçisi taşeron haberleri için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)