Kadro Alamayan Taşerona AK Parti’den Açıklama

Taşerona kadro düzenlemesi dahilinde olmayan ve mağduriyet yaşayan taşeron işçiler için bir açıklama da AK Parti cephesinden geldi. Kamu işçisi olmak istiyorlar...

KAMU İŞÇİSİ 31.05.2019, 21:41 31.05.2019, 21:41
Kadro Alamayan Taşerona AK Parti’den Açıklama

Kadro Alamayan Taşeron Siyasetin Gündeminde
Taşerona kadro düzenlemesi yapılmış olsa da çerçevesi kısıtlı olduğu için pek çok kişi kapsam dışı kalmıştı. Mağduriyet yaşayan taşeronlar sıklıkla siyasetin gündemini de meşgul ediyor. Yerel seçimlerde belediyelerde çalışan taşeronlara kadro vaat edilmişti. Seçilen belediye başkanları bu vaadi yerine getirmeye yavaş yavaş başlıyor. Ancak İstanbul’da seçimin yenilenmesine karar verilmesi ile İBB’deki taşeron işçiler yeniden umuda kapıldı. Seçimlerden önce kendilerine verilecek olan müjdeli haberi bekliyorlar. Kadro alamayan taşeronlar kamu işçisi olmak istiyor.

Binali Yıldırım’dan Taşerona Umut
BEM-BİR-SEN tarafından organize edilen iftar programına İstanbul Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da katıldı. Cumhur İttifakı aday olan Yıldırım, halktan ve basından gelen soruları yanıtladı. Bu sorular arasında kadro alamayan taşeron işçiler de yer aldı. Yıldırım, böyle bir sorunun varlığını kabul ederek, sorunun farkında olduklarını söyledi. İstanbul’da 84 binden fazla kadro alamayan taşeron işçi bulunduğunu söyledi. Kendi dönemlerinde çıkardıkları KHK ile verilen kadroya bu kişilerin dahil olmadığını belirtti. 

Yıldırım, kendisinin belediye başkanı adayı seçilmesi halinde sorunla yakından ilgileneceğini belirtti. ancak sorunun çözümü için ne yapacaklarına ilişkin açıklayıcı bilgiler vermedi. Taşerona kadro sorununun öncelikli olarak gündeme alınacağını aktardı. böylece İstanbul’daki kadro alamayan taşeron için bir umut doğdu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Ak parti 1 yıl önce
Devlet hastanelerinde calisanlar yuzde 70 engeli secimden once verin mujdeyi oy patlamasi olsun
Ak partimiz 1 yıl önce
Devlet hastanelerinde calisip yuzde 7o takilanlar
pusat 1 yıl önce
Umut fakirin ekmeği tabiki artık bu lafları yersen.
Halım alanoglu 12 ay önce
Ben karayolları idari işlerde tasaron da çalışıyorum 3 ayla kadro alamıyorum söz verdiler kadroya alacağız diye illa 4 aralıktaki çalışmak lazım bizimde hizmetimiz var biz ne olacağız pekiak parti dedik oylarımızı verdik ak parti sözün nerde
Halım alanoglu 12 ay önce
18 senedir ak partiye çalıştık 4 aralıkta değilde 5 mayısta başladık mağdursuz