İşçiler 5 Günlük İkramiye Alacak

Taşeron şirketlerden kamuda kadroya geçen işçiler için bu ay 5 günlük ikramiye ödenecektir.

KAMU İŞÇİSİ 12.04.2020, 23:45
İşçiler 5 Günlük İkramiye Alacak

5 Günlük Tediye Ödenecek

696 sayılı KHK ile taşeron şirketlerden belediye şirketlerine geçen kadrolu taşeronlar bu ay ikramiye alacaktır. 4/D’li sürekli işçi olan işçilere 52 günlük tediye ödemeleri taksitler halinde ödenmektedir. İlk taksit ödenmiştir, ikinci taksitin ödeme tarihi ise 22 Mayıs olarak belirlenmiştir. 

Taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler 2020 yılına ait toplu sözleşme ikramiyesinin ilk taksitini alacaktır. Bu ödemeyi almaya 2 Nisan 2020 tarihinde hak kazanılmıştır. Belediye şirketlerinde çalışan taşeron işçilere 1 yıl için 10 günlük ilave tediye ödemesi yapılmaktadır. Nisan ayında 5 günlük ilave tediye ve Ekim ayında 5 günlük ilave tediye olmak üzere 10 günlük tediye ödenecektir. 

Kim Ne Kadar Ödeme Alacak?

İşçilerin 1 aylık maaşı 30 günün karşılığıdır. Ödenen ilave tediye ise işçilerin günlük ücretleri üzerinden yapılan hesaplama ile 5 günlüktür. 

Asgari ücretle çalışan bir işçi net olarak 350 lira ilave ödeme alacaktır. Maaş arttıkça yapılan ödeme miktarı da artacaktır. 6 bin lira maaş alan bir işçi 714 lira tediye ödemesi alacaktır.

İlave ödemeler işçilerin Nisan ayı maaşları ile birlikte ödenecektir. İşçiler bu ödemelerin yapılıp yapılmadığını kontrol etmelidir. Nisan ayı içinde tüm belediye şirketlerinde taşeron işçilerin 5 günlük ikramiyeleri ödenecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)