Bakanlıktan Her Çalışana 1103 Lira Ödeme Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden başvuru şartlarını taşıyan her çalışan kişiye 1103 Lira ödeme gerçekleştirilecek. Yapılan açıklama şahsen Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılmıştır.

KAMU İŞÇİSİ 14.10.2020, 09:27 15.10.2020, 12:37
Bakanlıktan Her Çalışana 1103 Lira Ödeme Yapılacak

Bakanlıktan Her Çalışana 1103 Lira Ödeme Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden başvuru şartlarını taşıyan her çalışan kişiye 1103 Lira ödeme gerçekleştirilecek. Yapılan açıklama şahsen Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılmıştır.

Hangi kişiler 1103 Lira ödeme alacak.

Sosyal Hizmetler Bakanlığı üstünden birçok çalışana 1103 Lira ödeme yapılacaktır.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamalara göre 31 Aralık 2020 tarihine kadar düzenli olacak bir şekilde birçok çalışana ödemelerin yapılacağı belirtildi.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamaları:

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklamada 159 bine yakın işverene 1.2 milyondan fazla işçi için yaklaşık olarak 950 milyon lira düzeyinde prim mahsuplaşması olarak Normalleşme Desteği sağladıklarını söyledi.

Yapılmış olan normalleşme Desteği'nden 1 Temmuz 2020 tarihine kadar kısa çalışma ödeneğine ya da nakdi olarak ücret desteklerine başvurmuş olan işyerlerindeki, kısa çalışma ya da nakdi ücret desteklerinden yararlanan sigortalılar, normal çalışma düzenine geçince faydalanıyor.

Yapılacak olan destekler, 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecektir. Her çalışan kişi için 1103 lira mahsuplaşma ödemesi yapılacak.

Kısa çalışma ödeneği alacak olan bütün çalışanların bütünü bu haktan faydalanabilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görev ve yetkileri şunlardır

Sosyal hizmetler ve yardımlara ilişkin ulusal düzeyde politika ve stratejilerin geliştirmesi amacıyla gerekli çalışmalar yapmak, uygulamak, uygulanmasını izlemek ve ortaya çıkan yeni hizmet modellerine göre güncelleyerek geliştirmek.

Sosyal ve kültürel dokudaki aşınmalara karşı aile yapısının ve değerlerinin korunarak gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarılmasını sağlamak üzere;

ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesi amacıyla gerekli çalışmaları koordine etmek, aile bütünlüğünün korunması ve aile refahının artırılmasına yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek üzere;

ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesi amacıyla gerekli çalışmaları koordine etmek, çocuklara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek, kadının insan haklarını korumak ve geliştirmek, kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak üzere;

ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesi amacıyla gerekli çalışmaları koordine etmek, kadınlara yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)