Bakandan Kamu İşçisi Taşeronlar Hakkında! Açıklamalarda Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan kamu işçisi taşeron işçiler için soru önergesi veren CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in tüm sorularına cevap verdi. İşte 4 Aralık kamu işçisi taşeronların mağduriyetlerine ilişkin açıklama detayları…

KAMU İŞÇİSİ 15.10.2019, 15:00 17.10.2019, 09:00
Bakandan Kamu İşçisi Taşeronlar Hakkında! Açıklamalarda Bulundu

Kamuda istihdam edilen taşeron şirketlerden kamuya 696 sayılı KHK kamuya sözleşmeli olarak 4 Aralık 2017 tarihinde aktarılan kamu işçilerinin mağduriyetleri bitmiyor. KİT’lerde 4 Aralık mağdurları % 60 ile 70 arasında seyretmekte olup 2 yıldır çözüm üretilmemesi can sıkıcı noktaya geldiğini söyleyen CHP Milletvekili Gürer'in tüm açıklamaları haberin devamında.

Türkiye Büyük Millet Meclisi "TBMM" gündeminde olan soru önergesi veren CHP Milletvekili Gürer konuşmalarında önergemin muhatabı sayın Ulaştırma Bakanı Turhan bey’dir. Soru önergesinde ise Milletvekili Gürer Karayolları bünyesinde çalışan KHK mağduru olan ve faydalanamayan 15 Bin civarında taşeron işçisinin bulunduğunu ve kamu işçisi taşeronların faydalandığı haklardan faydalanmak ve kadro almak istediklerini söyledi. Gürer ancak başvurular emeklilik, 4 Aralık sonrası işe girme ve adli sicil gibi nedenlerle başvuruları alınmadığını söyledi.

Ulaştırma Bakanı açıklamalarında ise CHP Milletvekiline Karayolları Genel Müdürlüğünde kadrosuz kalan taşeronlara kadro verilmesi yetkimiz nezdinde değildir, dedi. Son dakika taşeronlar kamu işçisi haberlerini sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)