4D’li Kamu İşçisi 900 TL Ödeme Alacak

Milyonlarca kamu işçisinin beklediği maaşların dışında tahsil edilebilecek olan ilave tediye ödemeleri ve ekstra ödemeler ile paralar hesaplara ay sonunda yatacak.

KAMU İŞÇİSİ 09.05.2019, 17:35
4D’li Kamu İşçisi 900 TL Ödeme Alacak

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçi vasıfları ile çalışmalarına devam eden kamu işçileri için ayrılan ve yeni bir düzenleme ile maaş iyileştirmelerine dahil edilen ilave ödemelerin tahsil edilebileceği günler belirlendi.

Yapılan duyurulara ve kamuoyunun bilgisine sunulan açıklamalara göre; kamu işçisi olarak taşeron işçiler iki farklı statüde çalışmalara devam ettikleri için bahsi geçen ödemelerden bütün işçiler faydalanamayacak.

4/D’li olan kamu işçiler olan taşeron işçiler için geçerliliği bulunan ilave tediye ödemelerinin ve bayram harçlıklarının, belediye şirketlerinde kadrolara alınan işçilere ödenmeyeceği ve bu haktan mahrum kalacakları belirtildi.

İlave tediye ödemelerinin yıl içerisinde iki farklı taksit ile ödenmesi ve 52 günlük ekstra çalışmaların karşılığı olarak hesaplanmasının ardından geçtiğimiz Ocak ayında ilk taksitlerin ödendiği bilirken; ikinci taksitler ise Mayıs sonunda ödenecek olup; işçiler için bayram öncesi avantaj sağlanmış olacak.

Bu ödemeler asgari düzeyden kademeli olarak artış göstermesi ile beraber 825 tl olarak ilan edildi. Bahsi geçen ödemelerin dışında ise 75 tl olarak bayram harçlıklarının hesaplara ilave edileceği bilgisi de işçilere duyurulan diğer bir bilgi olarak yerini aldı.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)