İşkur 2021 TYP İlanları Kapsamına Bin 300 İşçi Alımı Yapılacak

2021 TYP ilanları dâhili içinde yayını gerçekleştirilmiş İŞKUR işçi alımı ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere temizlik personeli alımı yapılacak.

Kamu İşçi Alımı 16.09.2021, 09:56 19.09.2021, 00:05
İşkur 2021 TYP İlanları Kapsamına Bin 300 İşçi Alımı Yapılacak

İşkur 2021 TYP İlanları Kapsamına Bin 300 İşçi Alımı Yapılacak

Toplum Yararına Programlar dâhilinde çalışmak isteyen vatandaşların kurumlar tarafından iletilmiş olan başvuru şartlarını karşılaması gerekmektedir.


Başvuru Bilgileri Nedir?


Bakanlık personel alımı son başvuru tarihi 18.9.2021.

Başvuruların aşağıda bulunan İŞKUR linki üzerinden yapılması mecburidir.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx


Başvuru Şartları


Başvuru gerçekleştirecek olan adayların Türk vatandaşı olmaları, Öğrenci olması ve açık öğretim ile açık lise öğrencileri hariç oluyor.

İşkur TYP 2021 ilanları dâhilinde başvuru gerçekleştirecek kişilerin kamu haklarından yoksun olmaması ve yapılacak olan gerekli çalışmalardan elde edilecek olan hane halkının gelirlerini net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması gerekmektedir.

2021 TYP temizlik görevlisi alımı ilanları için çalışmak isteyen kişilerin askerlik hizmetleri ile alakalarının bulunmaması ve kuruma kayıtlı işsiz olması şartı bulunmakta.

MEB işçi alımı kapsamı içerisinde bildirilen duyurulara başvuru işlemi yapacak şahısların 18 yaşından büyük olmaları ve verilecek olan görevleri yerine getirmesini engelleyecek bir bedensel hastalıklarının olmaması zorunludur.

Aile bakanlığı personel alımı ilanları için başvuru gerçekleştirecek olan adayların devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve Emekli ve malul aylığı almıyor olmaları gerekiyor.


İstenen Belgeler


Nüfus cüzdanının aslı ile birlikte fotokopisi.

Mezun olunan eğitim kurumunun diploması.

Sürücü belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi.

Sağlık Raporu.

Adli sicil belgesi.

Askerlik durum belgesi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı