Diyanet İşleri Başkanlığı 47 Sürekli Hizmetli Alımı Yapacak

Kamu memur alımı ilanları içinde Diyanet İşleri Başkanlığı birimleri içinde görevlendirilmek üzere KPSS 50 puan şartı ile 47 daimi hizmetli alımı yapacaktır.

Kamu İşçi Alımı 23.09.2021, 08:41
Diyanet İşleri Başkanlığı 47 Sürekli Hizmetli Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı, öğrenim durumu ve adedi belirtilen kadrolara 2020 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan “hizmetli” alımı yapılacaktır.


Başvuru Bilgileri Nedir?


1.    Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı ilanları için son başvuru tarihi 24.9.2021.

2.    Adaylar başvurularını aşağıda yazılı olan adres üzerinden yapacaktır.

3.    https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/


DİĞER HUSUSLAR


•    7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma sonucu olumlu olan adayların ataması yapılacaktır.

•    Başkanlık sınav sürecinin her aşamasında adaylar tarafından belirtilen hususlarda adaylardan ayrıca bilgi ve belge talep edebilecektir.

•    Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı bilgi ve belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacaktır.

•    Adayların, sınavın tüm aşamalarıyla ilgili taleplerini T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adreslerinin yer aldığı  ıslak imzalı  yazılı dilekçe ile Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

•    Faks ve e-posta ile ulaştırılan talepler dikkate alınmayacaktır.

•    Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri geçerlidir.


İLETİŞİM


Yazışma Adresi : Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı

Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA

Telefon : (0312) 295 70 00

Faks : (0312) 285 85 72

e-posta : persis@diyanet.gov.t

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Pakize 3 hafta önce
İş arıyorum bulamıyorum lütfen bize göre de briş
Kamu Personeli Alımı