Son Dakika Yürürlüğe Girdi Sisteme Katılanlara 600 Lira Verilecek

2022 Tarım ve Orman Bakanlığı son dakika yürürlüğe giren önemli açıklamalarda bulundu. Sisteme katılanlara 600 lira verileceği bilgisi merak uyandırdı.

Güncel Haber 30.12.2021, 00:00 31.12.2021, 11:55
Son Dakika Yürürlüğe Girdi Sisteme Katılanlara 600 Lira Verilecek

2022 Tarım ve Orman Bakanlığı Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Sistemi kapsamına giren kişilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Belirtilen sisteme dahil olan ve istenen koşulları sağlayan kişilere ödeme yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Muhasebe ağı kapsamında Resmi Gazete ilanına göre işlemlerin sürdürüleceği biliniyor.


Tarım ve Orman Bakanlığı Ödeme Yapacak


Çiftlik muhasebe veri ağı sistemine dahil olan kişilere yönelik katılım desteği ödemesi sınırlı bir koşullandırmayla gerçekleşecek. Gönüllülük esasına göre yapılacak olan ödemelerde usul ve esaslar 2021 senesindeki koşullara göre sürdürülecek.

81 ilde kurulan sistem ve ortak ağ kapsamında ilgili sistemlere kaydı olanlar için faaliyetler sürdürülecek.


Kimlere Ödemeler Yapılacak?


Bakanlık tarafından oluşturulan bir idari kayıt sistemiyle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı durumdaki kişiler için ödemeler yapılacak.  ÇMVA sistemine kayıtlı olmayan kişilerde bakanlık tarafından belirlenmiş diğer bölümler önem taşıyor.


Tarım ve Orman Bakanlığı Ne Kadar Ödeyecek?


Tarım ödemesi kapsamında bakanlık tarafından tarımsal işletme ödemeleri 600 lira olarak belirlendi. İşletme başına bir kereliğine yapılacak ödemelerde 2022 senesinde uygulanması istenen kararlar dikkate alınıyor.

Gübre ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Karar kapsamında, 2022 senesinde ödenecek 600 TL’nin doğru başvuruları tamamlayan kişilere yapılacağı açıklandı.

 
Kendi isteğiyle sistemden çıkan tarımsal işletmeler

Değerlendirmeler sonucu formları doğrulanmayan  

ÇMVA katılım anlaşması imzalamayan

Doğru ve zamanında veri paylaşımı yapmayanların Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne yönelik başvuruları kabul edilmeyecektir.


Orman Bakanlığı başvurusu yapacak kişi ve işletmeler için destekleme ödemeleri haksız taleplerle istendiğinde söz konusu programdan faydalanma olmayacaktır. Beş sene boyunca üreticilerin desteklerden men edilmesi durumu da söz konusudur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı