Sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı ilanı ve başvuru

Son dakika olarak yayınlanan duyurularda Sağlık bakanlığı 20 bin sağlık personeli alımı ve başvuru ilanı resmi gazetede yayınlandı.

Güncel Haber 16.12.2021, 09:25 18.12.2021, 13:53
Sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı ilanı ve başvuru

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile birlikte son dakika olarak yayınlanmış olan resmi gazete ilanlarına göre kamu personel seçme sınavı (KPSS) puanları ile birlikte ÖSYM başkanlığı üzerinden gerçekleştirilecek olan yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek.


Sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı ilanı ve başvuru bilgileri


Başvurular bugün başladı ve 22.12.2021 tarihinde başvurular son bulacaktır.

KPSS-2021/10 tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi tarafından yayınlanacak ve adaylar ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih gerçekleştirecek.

Bütün bay ve bayan adaylar ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek resmi iş başvurusu yapabilecek.


Sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı başvuru şartları


Sağlık çalışanı alımı için başvuru yapacakların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve öğrenmeye ve kişisel gelişimine önem veren kişilerden olmalıdır.

Sağlıkçı alımları için başvuru yapacak olanların herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması ve kapalı sahalarda gerekli şekilde çalışabilecek yetenekte olmalı.

Bakanlık personel alımı için görev almak isteyenlerin gerekli KPSS puanına sahip olması herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve günümüz eğitim yaklaşımlarına hakim olması gerekiyor.

Kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Adalet hak hukuk 1 ay önce
Kpss puanı ile inşaat mühendisi alımı olsa iyi olur beklemekten yoruldum
Kamu Personeli Alımı