Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu personel alımı duyurusu

Son dakika kamu personel alımı için yayınlamış bilgiler içinde Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu personel alımı duyurusu yayınladı.

Güncel Haber 20.12.2021, 10:30 23.12.2021, 00:12
Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu personel alımı duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu personel alımı duyurusu için iş başvurusu yapmak isteyen bütün adayların 2020 ve 2021 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 70 puan almış olmaları gerekiyor.


Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu personel alımı duyuru bilgileri


MEB personel alımı için son başvuru tarihi 24.12.2021 olarak açıklandı.

MEB iş başvurusu için aşağıda bulunan site üzerinden işlem yapılması gerekiyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bakanlık personel alımı kadroları


Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı

Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı

Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA)

Kıdemli Ağ (Network) Altyapı Ve Konfigürasyon Uzmanı

Sistem Yöneticisi (Unix)

Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı

Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı

Ağ (Network) Uzmanı


Milli Eğitim Bakanlığı MEB personel alımı başvuru şartları


Sözleşmeli personel alımı için başvuru yapmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kurumsal aidiyet duygusuna sahip olması ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması gerekiyor.

Bakanlık ilanları için iş başvurusu düzenlemek isteyenlerin herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması, öğrenmeye ve kişisel gelişimine önem veren kişilerden olması ve emeklilik, yaşlılık veya malullük adı altında herhangi bir ödeme almıyor olmak.

Milli eğitim alımları için görev almak isteyen vatandaşların Word ve Excel gibi programları iyi derecede kullanıyor olması, mevcut ve karşılaşılması beklenen risklerin tanımlanması ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başvuru belgeleri


Fotoğraflı iş tecrübesini gösterir detaylı özgeçmiş, (başvuru esnasında ”PDF”  formatında yüklenecektir.)

Mezuniyet bilgileri e-Devlet üzerinden Yükseköğretim Kurumundan otomatik olarak gelmektedir. Bilgilerinde, hata/eksiklik olan veya Yükseköğretim Kurumundan mezuniyet bilgileri gelmeyen adaylar başvuru güncel bilgilerini manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini sisteme yükleyecektir.

Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine denklik gösterir belgelerini sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

KPSS puanı ÖSYM Kurumundan otomatik olarak gelmektedir.

YDS puanı ÖSYM Kurumundan otomatik olarak gelmektedir.

Mesleki tecrübeye ilişkin resmi (SGK Hizmet Dökümü) veya özel kurumlardan alınacak belge, (SGK Hizmet Dökümü e-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından barkotlu belge, birden fazla yüklenecek belgelerin tek doküman haline getirilip yüklenmesi gerekmektedir)

Genel Şartlar başlığının (d) maddesinde belirtilen, en az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge.

Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler. (Sertifikalar ve belirtilen belgelerin birden fazla yüklenecek belgelerin tek doküman haline getirilip yüklenmesi gerekmektedir.)

Adaylar; istenilen bilgilerinin sınav başvuru aşamasında e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini PDF ya da JPG formatında yükleyeceklerdir.

Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir…” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu nedenle adaylar, başvuru işlemlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmelidirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı