Gram Altın Fiyatında Yeni Tahmin

2022 yılında piyasalar hakkında bazı yorumlarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni tahminlerini kamuyou ile paylaştı.

Güncel Haber 05.01.2022, 08:14 06.01.2022, 13:06
Gram Altın Fiyatında Yeni Tahmin

Gram altın ne kadar olacak? Yılın ilk haftasında enflasyon verilerinin iç piyasalar için önemli olduğunu aktaran İslam Memiş önümüzdeki aylarda da yüksek enflasyon beklediğini açıkladı.

Şubat ayından sonra enflasyon rakamlarının düşeceğini söyleyen İslam Memiş dolar kurunun yükseleceğini beklediğini söyledi.

Dalgalı piyasanın üç kadar devam edeceğini söyleyen İslam Memiş TL kurunda aşağı yönlü bir trendi beklediğini açıkladı. Doların yaklaşık 12,60 TL seviyesine kadar gerileme bekleyen İslam Memiş yatırımcılara da tavsiyelerde bulundu.


Ocak Ayına Dikkat


Çarşamba günü FED’in form tutanaklarının TCMB’nin ve FED’in faiz kararlarında önemli olacağını bildiren İslam Memiş yatırımcılarının kafasının karıştığını bildirdi.

Bu dönemim alım fırsatı olduğunu düşünen İslam Memiş, Gram altın fiyatlarında 680 TL seviyesine kadar geri çekilme beklediğini açıkladı. Yıllık bazın önemine değinen Memiş hem altının ve gümüşün ONS fiyatında rekor beklediğini söyledi.

2022 yılında enflasyon oranlarına göre ONS altın fiyatları olabilir. Gram altın fiyatının 1450 Lira seviyesine kadar çıkacağını aktaran İslam Memiş, bu dalgalanmada yatırımcıların uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini aktardı.

Yabancı para biriminde Sterlin’i öneren İslam Memiş yatırımların tek bir enstrüman üzerinden yapılması gerektiğini söyledi. Yüksek enflasyon rakamları nedeniyle Gram altın fiyatının net miktarı tam olarak bilinemiyor.

Yatırımcılar internet üzerinden yatırım tavsiyelerine göz atarak hareket ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı