Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 Rakamını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 yılında ihracat rakamları ile ilgili açıklama yaptı. Yıl sonunda büyük bir çıkış yakaladıklarını belirten Erdoğan sanayi alanında detayları kamuoyu ile paylaştı.

Güncel Haber 05.01.2022, 00:24 06.01.2022, 20:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 Rakamını Açıkladı

Türkiye ihracat rakamları ne kadar oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ihracatta 32,9 oranında artış yaşadıklarını kaydetti. Bu sayının bir rekor olduğundan bahseden Erdoğan gelişmeye devam edeceklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel bir program 2021 yılı dış ticaret rakamlarını vatandaşlarla paylaştı. 2021 yılında 225 milyar 368 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun bir rekor olduğunu kaydetti.

Dış ticaret açığının da yüzde 7.8 azaldığını belirten Erdoğan Cumhuriyet tarihinde rekoralar kırmaya devam edeceklerini aktardı.


Sanayi Üretiminde Rekor Kırıldı


Sanayi üretim endeksinin Ekim ayında rekor bir değere ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan İmalat sanayi kapasite kullanım oranlarının da aynı şekilde yükseldiğini anlattı.

Yükselen büyümenin istihdama da olumlu etkisi olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ekonomisi 2021 Ekim ayından itibaren milyonlarca kişiye istihdam sağladığını söyledi.

Türk ekonomisinin salgın öncesi seviyelere ulaştığınız aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan krizi fırsata çevirdiklerini aktardı.

Türkiye’nin siyasi istikrarsızlık ve iç sorunları nedeniyle uzun yıllar ekonomi alanında büyümediği aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan krizin etkilerini en aza indirmek için çalıştıklarını söyledi.

2002 yılından itibaren sürekli olarak büyümeyi baz aldıklarını bildiren Erdoğan Türk ekonomisini prangalarından kurtarmayı başardıklarını aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı