BİM'de Sole 5 Litre Ayçiçek Yağı Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Dolar kurunda ortaya çıkan düşüş nedeniyle zincir marketlerin ürünlerinin fiyatının düşmesi bekliyor. Özellikle zam rekoru kıran ayçiçek yağı fiyatları insanlar tarafından merak ediliyor.

Güncel Haber 29.12.2021, 06:51 29.12.2021, 16:30
BİM'de Sole 5 Litre Ayçiçek Yağı Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Bim’de Ayçiçek yağı ne kadar oldu? Dolar kurunun bir anda yükselmesi nedeniyle ayçiçek yağı fiyatları tavan yapmıştı. Marketleri ziyaret eden vatandaşlar sürekli olarak ayçiçek yağı fiyatlarını inceliyordu.

Sürekli fiyatı fırlayan ayçiçek yağı BİM’den indirim haberi geldi. Ayçiçek yağı ne kadar oldu? Vatandaşın ayçiçek yağı için endişeleri devam ediyor. Raflarda yerini alan ayçiçek yağı gittikçe değerini arttırıyor.

Hükümetten gelen müdahale sonrası dolar kurunda düşüş meydana gelmişti. Düşüş sonrasında vatandaşların fiyatlarda indirim beklentisi ise artmıştı. Yüksek fiyatları nedeniyle eleştiri alan BİM Sole 5 litre ayçiçek yağı fiyatlarını indirmeye başladı.

Küresel piyasalarda yaşanan tedarik sorunları nedeniyle sıvıyağ fiyatlarına rekor zamlar gelmeye başlamıştı. Vatandaş sıvıyağ fiyatlarını takip etmekte artık zorlanıyordu.

Gelen zamanlar sonrasında ucuz ayçiçek yağı bulmak oldukça zor hale gelmişti. Aralık ayında sıvıyağ fiyatları için zam haberlerini okuyan vatandaşlar en ucuz ayçiçek yağını aramaya başladı.


Fiyatlarda Düşüş Yaşanıyor


Vatandaşlar gelen zam kararlarına tepki gösterse de fiyatların önüne bir türlü geçilemiyordu. Dolar kuru düşüş sonrasında bir çok ürünün fiyatı değişti.

Bu değişimin Ayçiçek yağında da olması bekleniyor. BİM ayçiçek yağ fiyatları şimdi indirimli teklifleriyle sizleri bekliyor.

Vatandaşların indirim talebi sonrasında BİM bazı ürünlerde indirime gitmeye başladı. BİM Sole 5 Litre ayçiçek yağında indirim gerçekleşti.

Marketlere bakıldığı zaman Ayçiçek yağının 109.00 TL'den satıldığı görüldü. Ancak indirim sadece 5 litre yağlarda yapıldı. Sole’nin diğer Ayçiçek yağlarının eski fiyatlardan satıldığı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı