Araç lastiğinde pet şişe görürseniz hemen bunu yapın

Hırsızların geliştirdikleri yöntemler her geçen gün değişiyor. Tüm dünyada artış gösteren araba hırsızlığı ülkemizde de görülmeye başlandı. Uzmanlar bu konuda uyarılar gerçekleştirdi.

Güncel Haber 06.01.2022, 09:49
Araç lastiğinde pet şişe görürseniz hemen bunu yapın

Türkiye’de araç hırsızlığı farklı noktalara geldi. Hırsızların yeni yöntemlerinden bir tanesi pet şişe oldu. Araba ve lastik arasında sıkıştırılan plastik şişeyle araç çalan hırsızlar yöntemleriyle şaşırtmaya devam ediyor.

Uzmanlar bu hırsızlıkla ilgili olarak araç sahiplerine uyarılarda bulundu. Halka açık alanlarda araç hırsızlarının sayısı artmaya devam diyor.

Araç lastiklerine yerleştirilen plastik şişeler araba hırsızları tarafından konuluyor. Hırsızların yeni yöntemlerinden biri olan plastik şişe taktiği ile binlerce araç çalındı. Plastik şişeleri lastiğinize sıkıştırıldığını görürseniz panik yapmadan polisi aramalısınız.

Son zamanlarda sosyal medya sitelerinde de konuşulan pet şişeyle hırsızlık taktiği insanları şaşırttı. Pet şişeyi araç lastiğine sıkıştıran hırsızlar sürücülerin arabadan inmesiyle değerli eşyalarını kolayca çalabiliyor.


Pet şişe hilesi ilk olarak Güney Afrika bölgesinde görüldü. Daha sonra tüm dünyada hırsızlar tarafından uygulanmaya başlandı. Hırsızlar çalmak istediği aracın tekerleğine şişe sıkıştırıyor. Pet şişe dışarıdan görülmeyecek şekilde konuluyor.

Araç hareket etmeye başladığında ise ses çıkıyor. Bu sesi duyan sürücüler araçlarını durdurup soruna bakıyor. Araç çalışır halde inen sürücüler ise hırsızların kurbanı oluyor.


Hırsızlık Burada Başlıyor


Sürücü, araçtan indiği zaman hırsız harekete geçiyor ve aracı çalıyor. Bazı durumlarda hırsızlar araba yerine değerli eşyaları çalıyor.

Bu tür olaylarla karşılaşmamak için mutlaka araca binmeden önce tekerlekleri kontrol edin.

Pet şişe ile hırsızlık son zamanlar uygulanmaya başlandı. Şüphelendiğiniz bir durum olursa mutlaka polisi arayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı