A101, BİM, ŞOK, Migros'ta Sıvı Yağ Fiyatları Düştü

Doların ani bir şekilde düşmesiyle beraber vatandaşlar zamlı ürünlerin son durumunu da merak etmeye başladı.

Güncel Haber 26.12.2021, 22:57 27.12.2021, 00:32
A101, BİM, ŞOK, Migros'ta Sıvı Yağ Fiyatları Düştü

A101, BİM, ŞOK, Migros'ta sıvı yağ fiyatları az bir oranda olsa düşmeye başladı.

Türkiye'de son haftalarda doların hızlı bir şekilde düşüşe geçmesi ile beraber vatandaşlar zamlı ürünlerin son durumunu da merak etmeye başladı.

A101, BİM, ŞOK, Migros sıvı yağ fiyatları ne kadar? Dolar kuru en çok Ayçiçek yağlarını etkilemişti. Dolar ve altının düşmesinden sonra yeni fiyatlarda internet üzerinden araştırılıyor.

Bazı marketlerde teneke ayçiçek yağı 70 TL’ye kadar gelmiş durumda. Peki, market marketler Ayçiçek yağının fiyatını düşürecek mi?

Dolar kurundaki hareketlilik sonrasında güncel yağ fiyatları ne oldu?. Geçtiğimiz dönemlerde dövizdeki artış kısa sürede fiyatlara yansıtılmıştı. Döviz düştükten sonra insanlar market fiyatlarının düşmesini bekledi.

Zam rekoru kıran ayçiçek yağının fiyatlarında da insanlar farklı beklentilere girmeye başladı. Dolar ve altının düşmesinden sonra alışveriş yapacak milyonlarca kişi teneke yağların yeni fiyatlarını araştırmaya başladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Dedi?


Kurda yaşanan düşüş sonrası ilk olarak otomobil fiyatları düşmeye başladı. Otomobil fiyatlarından sonra herkes market fiyatlarında son durumun ne olacağını merak ediyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalardan sonra bir çok uzman market fiyatlarının da düşeceğini söylüyor. Marketlerin gerekeni yapmaması durumunda ise denetleme kurumlarının devreye gireceği açıklandı.


BİM Sıvıyağ Fiyatları


BİM 1 litre Ayçiçek yağı 25,90 TL

BİM 2 litre Ayçiçek yağı 49,90 TL

BİM 5 litre Ayçiçek yağı 119,00 TL


ŞOK Sıvıyağ Fiyatları


ŞOK 1 litre Ayçiçek yağı 25,90 TL

ŞOK 2 litre Ayçiçek yağı 49,90 TL

ŞOK 5 litre Ayçiçek yağı 119,00 TL


Migros Yağ Fiyatı


İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde Migros 5 litre Ayçiçek Yağı teneke fiyatı 70,95 TL olarak açıklandı. Ancak bu üründen vatandaşlar en fazla 10 adet satın alabiliyor. Sınırlı sayıda alınan bu yağlar sadece online olarak satılıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı