2022 TOGG'un Fiyatı Belli Oldu! Yerli Otomobil Ne Kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yıllarda TOGG’un müjdesini vermişti. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş 2022 fiyat konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Güncel Haber 01.01.2022, 09:54 02.01.2022, 17:05
2022 TOGG'un Fiyatı Belli Oldu! Yerli Otomobil Ne Kadar?

2022 TOGG’un fiyatı ne kadar olacak? TOGG’un fiyatı ile gelişmeler yaşanmaya başlıyor. Uzun zamandır tüm kamuoyu tarafından konuşulan yerli otomobilin fiyatıyla ilgili CEO Gürcan Karakaş bazı detayları paylaşmaya başladı.

C-SUV modelinin kendi sınıfında mevcut araçlarla rekabet edecek hale geleceğini açıklayan Karakaş fiyatla ilgili merak edilenlere yanıt veridi. Peki, TOGG otomobil fiyatı ne zaman açıklanacak?

TOGG’la ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi de aracın fiyatı oluyor. Otomobilin 30 dakikanın altında kolayca şarj olacağını açıklayan Gürcan Karakaş, gelinen son noktayı da gazetecilerle paylaştı.


Fiyat Ne Zaman Açıklanacak


Karataş, yerli otomobille ilgili merak edilenlere yanıt verdi. Araç fiyatının 2023 yılın başında belli olacağını açıklayan Karakaş C-SUV modelinin kendi sınıfında rekabetçi bir fiyatının olacağını bildirdi.

TOGG aracının 30 dakikada yüzde 80’ kadar şarj olabileceği aktarıldı. Şarj işleminin oldukça kolay olacağını belirten Karakaş kalabalık şehirlerde 25 kilometrekarede bir şarj ünitesi kurmayı düşündüklerini bildirdi.


Çip Krizi Araç Üretimini Etkileyecek Mi?


Tüm dünyayı etkileyen tedarik ve çip krizi hakkında açıklama yapan Karakaş doğru planlama ile bu sorunlardan kurtulacağını aktardı. Elektrikli araç üretiminde asıl tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çeken Karakaş enerji de dışa bağımlılığı azaltmaya çalıştıklarını aktardı.

Dünya üzerinde batarya üreticilerinin kapasitelerinin rezerve edildiğini açıklayan Karakaş bu krize takılmadan üretimlerine devam edeceklerini aktardı.

İlk elektrikli SUV aracın 2022 yılında yapılması planlanıyor. TOGG araç fiyatının 600 bin TL olacağı tahmin ediliyor.

Bu fiyatın en boş araç fiyatının olacağı düşünülüyor. Net fiyat tarihinin ise 2022 yılının sonlarına doğru açıklanacağı bildirildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Reis 4 hafta önce
Çok ucuzmuş yani kimse alamaz hani çok ucuz olacaktı
Alparslan 4 hafta önce
Muadillerinin fiyatına baktın mı
Kadir 4 hafta önce
Kendi yaptimiz arabayı bile alamayan bı millet olduk gene zenginler alacak desene
Kamu Personeli Alımı