Zara Mağazaları Kapanıyor Mu

Zara’nın Türkiye mağazalarını kapatma kararı aldığı ve artık yalnızca online satış yapacağı ileri sürüldü. Dünya üzerindeki diğer mağazalarını ise muhafaza edecek.

GENEL 17.01.2018, 20:07
Zara Mağazaları Kapanıyor Mu

Zara Türkiye Pazarından Çekiliyor mu?

1985 yılında İspanya’da kurulan ünlü moda grubu İspanyol İnditex’e ait markalardan biri olan Zara’nın bir süredir Türkiye pazarından çekileceği konuşuluyordu. Bu konu yeniden gündeme geldi. Türkiye’nin en önemli tekstil üreticilerinden birinin ifade ettiğine göre, Zara yakın zamanda Türkiye’deki mağazalarını kapatarak, yalnızca online satış yapacak. 

Dünya modasının önemli aktörlerinden olan Zara, aşırı kaliteli ürünleri olmasa da yüksek fiyatları ile tanınan bir mağaza. Dünyaca ünlü bir marka olması da ürünlere olan talebi arttırıyor. Moda akımlarına kolayca ayak uyduran, hızlı değişim yapan yapısı ile müşterilere hitap ediyor. 
Çelişkili Bilgiler

Markanın dünyada 6 bini aşkın mağazası var. Türkiye’de ise 35’ten fazla mağazası olduğu biliniyor. Şimdi Zara, dükkanların yüksek kiralarını sebep göstererek Türkiye’deki mağazalarını kapatmayı düşünüyor. 

Bu konu Inditex Grup üst yöneticilerine de iletildi. Ancak bu konu hakkında konuşmaktan çekindiler. Bu durum dedikoduların doğruluk payını gösterirken, markaya yakın bazı kaynaklar ise markanın yeni açılan AVM’lere yatırım yapmaya devam ettiğini ifade etti. Bu çelişkiler üzerine Zara çatısında faaliyet gösteren Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho ve Bershka  gibi markaların akıbeti de merak konusu oldu. Diğer yandan marka, dünyada yeni ülkelere açılmaya da devam ediyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@