Yüksekova’da Hain Saldırı: 1 Şehit, 8 Polis Yaralı

Hakkari Yüksekova’da görevden dönen bir polis aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti.

GENEL 04.08.2018, 21:47
Yüksekova’da Hain Saldırı: 1 Şehit, 8 Polis Yaralı

1 Şehit, 8 Polis Yaralı

Geçtiğimiz günlerde Hakkari Yüksekova’da astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın bulunduğu aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcı infilak etmiş ve ikisi de şehit olmuştu. Daha bu olayın acısı atlatılamadan bir patlama haberi daha geldi. Hainler bu sefer görevden dönen polis otosunu hedef aldı.

Görevden dönen polis aracının dönüşü sırasında Hakkari Yüksekova’da el yapımı patlayıcı infilak etti. PKK’lıların bu hain pususunda biri ağır olmak üzere 9 polis yaralandı. Patlamanın ardından bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı olan polis hastanede şehit düştü. Failleri bulmak için bölgede geniş kapsamlı operasyonlar başlatıldı.

Hakkari Valiliği polislerin Yüksekova Çobanpınar Meşkan Tepeden döndüğünü ve içinde bulundukları aracın zırhlı kirpi olduğunu açıkladı. PKK’lı teröristlerin yola döşediği al yapımı patlayıcının infilak etmesi ile olayın yaşandığı belirtildi.

Bebek Katili PKK Üstlenmedi

Diğer bir gelişme ise Karakaya ve bebeğine yapılan saldırıda yaşandı. PKK askeri kanadı HPG-BİM Yüksekova bölgesinde son zamanlarda saldırı düzenlediklerini ancak bu olayın kendi mensuplarınca yapıldığını doğrulayamadıklarını ifade ettiler. Karakaya ve bebeğinin hedef alınmadığını, olayın yanlışlıkla yapılmış olabileceğini savundular. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)