Yerli Teknoloji Devi General Mobile

ABD’nin elektronik ürünlerine ambargo konulması kararından sonra gözler yerli teknoloji markalarına çevrildi.

GENEL 16.08.2018, 00:00
Yerli Teknoloji Devi General Mobile

Türkiye'nin En Büyük Yerli Cep Telefonu Fabrikası

ABD ile yaşanan kriz yerli teknoloji firmaları için büyük bir avantaj sağlıyor. General Mobile ülkemizde faaliyet gösteren en büyük yerli cep telefonu fabrikasına sahiptir. General Mobile tarafından yıllık 2,5 milyon adet üretim yapacak olan yeni fabrikası faaliyete geçti. GM bu sene yeni fabrika yatırımı yaparak 155 milyon TL'lik ihracat yapmayı hedefliyor. Marka faaliyet gösterdiği ülke sayısını da 45’e çıkarmak için çalışıyor.

Tamamen yerli olan telefon markası33 ülkede büyüme ve yatırımlarına devam ediyor. Ülke içinde de yaptığı çalışmalarla değerine değer katıyor. Marka stratejisi, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri ile yönetilen GM 100 milyon lira değerindeki yeni yatırımı ile ülkemize en büyük cep telefonu fabrikasını kazandırdı.

İhracatla Büyüyen Bir Marka

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, markanın ihracatla büyüyen bir marka olduğunu belirtti. Türkiye’nin uluslar arası pazardaki yerini sağlamlaştırması için öz kaynakları ile teknoloji üretmek ve ihraç etmek zorunda olduğunu açıkladı. Ülke gelişiminde önemli rol oynayacak olan markanın şu anda 33 ülkede faaliyet gösterdiğini ancak 2018 sonuna kadar 45 ülkeye ulaşılmasının planlandığını aktardı.

2017 yılında marka satışlarının %16’sı ihracattan oluşuyordu. 2018 sonunda bu oranın %20’ye çıkarılması hedefleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)