Yeni Havalimanı Taksileri Tamam!

İstanbul’da yeni yapılan havalimanı için taksi anlaşmaları yapıldı. İstanbul 34 numaralı Taksiciler Kooperatifi ve iGA ile ortak imzalanan anlaşmayla ilk etapta 660 taksi sayısıyla harekete geçilecek. Buna göre İngilizce bilen, saygılı davranan ve puantaj sistemiyle puanlanacak olan taksicilerin puanları düştüğünde havalimanında çalışma izinlerini kaybedecekler.

GENEL 06.05.2018, 17:07
Yeni Havalimanı Taksileri Tamam!

Yeni Değişimler Var

Taksilerle ilgili yeniliklerin de uygulanacağı anlaşmada, havalimanının kapasitesi arttıkça hizmet verecek taksi sayısı da artacak. Yüksek standartlı bir hizmetle faaliyete başlayacak olan taksiler için A1 seviyesindeki İngilizce ile hizmet yapılması istenecek.

Şoförler aldıkları yabancı dil eğitimini belgeleyerek Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan havalimanlarında turistlere daha iyi hizmet verecek. Belirlenen dönemlerde yenilenecek olan dilbilgisi, taksicilere getirilen puan sistemiyle de farklı bir boyut aldı. POS cihazı olacak olan yeni havalimanı taksileri, yolcuları bilgilendirici ekranlarla donatılacak. Bu şekilde yolu uzatarak turistleri kazıklama şansı olmayacak olan taksiler denetim altına alınacak.

Belirlenen asgari çalışma şartlarını taşımayan taksiciler, havalimanında çalışma imkanını kaybetmiş olacak. Ayrıca yeni sistem, yolcuların terminaldeki bekleme sürelerinin de kısalması söz konusu olacak.

Ücretler şeffaf Olacak

Özellikle belirli merkezdeki lokasyonlardaki taksi ücretleri standart hale gelecek. İngilizce bilen, nezaket kurallarını önemseyen ve puantaj sistemiyle puanlanacak olan taksiciler, düzenli bir sistemle yeni havalimanında çalışacaklar. Her araçta, güzergah, şoför bilgisi ve trafik bilgileri standart olarak yer alacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)