Yeni Çıkacak KHK’da Ek Gösterge Düzenlemesi Olabilir

Cumhurbaşkanı adaylarının vaat ettiği hükümetin de müjdeli haberi verdiği 3600 ek gösterge yakında çıkabilir.

GENEL 07.06.2018, 00:19
Yeni Çıkacak KHK’da Ek Gösterge Düzenlemesi Olabilir

3600 Ek Gösterge Ne Zaman Gelecek?

Cumhurbaşkanlığı seçim yarışı ile gündeme gelen ve üzerinde sıklıkla durulan 3600 ek gösterge için sürpriz bir düzenleme olabilir. Herkesin ne zaman çıkacağını merakla beklediği değişik, emekli olmayı planlayanların planlarını da rafa kaldırmıştı.

Erdoğan’ın gündemine aldığı 3600 ek gösterge için düzenleme yapılması bekleniyor. Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerini kapsayacak olan düzenleme bazı idarecileri de kapsıyor. Yapılacak olan düzenleme ile bu meslek gruplarının ek göstergesi 3600’e çıkarılacak. Böylece aradaki farklılıklar ve adaletsizlikler de giderilmiş olacak.

KHK İle 3600 Ek Gösterge Gelebilir

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Bakanlar Kurulu kararı ile değişikliğin yapılması bekleniyor. Yeni çıkacak KHK ile yapısal değişikliklerin ve yeni kadro durumlarının düzenlenmesi bekleniyor. Alınan duyumlara göre bu hafta içinde çıkması beklenen KHK ile ek gösterge düzenlemesi de sürpriz olabilir. Kulislerde bu konudaki çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü ve yetişmesi halinde düzenlemenin KHK ile yapılacağı konuşuluyor.

Ayrıca Maliye Bakanlığı kurum içi gelir uzman yardımcısı düzenlemesi de KHK’da yer alabilir. Bu konularda yakında bir düzenleme yapılması beklentisi mevcuttu. Alınan kulis bilgileri de bunu destekler mahiyette. Bu hafta içi yaşanacak olan gelişmelerin netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Osman 3 yıl önce
Inandiniz mı
Misafir 3 yıl önce
Buyuk beklenti hayirla sonuclanir ihsAllah
Mevlüt ulusoy 3 yıl önce
Umutla bekliyoruz hayırlısı olsun