Yeni Askerlik Sistemi Geliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2-3 ay gibi bir süre içerisinde yeni askerlik sisteminin tamamlanacağını belirtti.

Yeni Askerlik Sistemi Geliyor

Tek Tip Askerlik Gelecek
Bedelli askerlik ve dövizli askerlik gibi farklı şekillerde yapılan askerlikler yerine tek tip askerlik düzenlemesi getirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bu konuda çalışmaların yapıldığını önümüzdeki 2-3 ay gibi bir süre içerisinde çalışmaların tamamlanacağını aktardı. Eğer düzenleme hayata geçirilirse bedelli ve dövizli askerliğin tarihe karışması söz konusu olacak. 

Yeni Sistem Nasıl Olacak?
Askere gidecek olan kişilerin en çok merak ettikleri hususların başında yeni sistemin nasıl olacağı geliyor. Daha önce dile getirilen iddialara göre askerliğin iki aşamalı olarak yapılması öngörülüyor. Buna göre ilk aşamada askerlik herkes tarafından mecburi yapılacak. İkinci aşamada ise dileyen ücret ödeyerek askerliğini bitirebilecek dileyen de ücret karşılığında askerlik yapmaya devam edebilecek. 

Ancak bu iddialar henüz tam olarak doğrulanmadı. Dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı’nın çalışmasının neticelenmesi bekleniyor. Ayrıca askerlik süresi de askere gidecekler tarafından merak ediliyor. 

Bakan Akar tarafından duyurulan yeni askerlik düzenlemesinin açıklanması ile birlikte sitemizden ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Yeni düzenleme ile birlikte askere gitmek için bekleyen gençlerin gelecek planları da netlik kazanacaktır. Nitekim askerlik pek çok kişinin önünde engelleyici bir durum olarak durmaktadır.  Tek tip askerlik ile bu sorunun üstesinden gelmek gençler için daha kolay olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zuzu
Zuzu - 7 ay Önce

Bu atama da diyalizcilerde olacak mı ?